Meral tek başına kaldı!

Milliyetçi-muhafazakar camianın tanınan isimlerini yanına alarak ülkücülük makyajı yapan İYİ Parti’de yaprak dökümü devam ediyor. Özellikle CHP ve HDP ortaklığından rahatsız olan kişiler Meral Akşener’in yanında ayrılıyor.

Kurulduğu günden bu yana parti politikalarından rahatsız olan birçok isim İyi Parti'den ayrıldı. Kimisi "HDP'nin taleplerine boyun eğme" şikayetiyle Akşener'den koptu, kimisi "FETÖ" suçlamalarıyla İyi Parti'yle ilişkisini bitirdi.

Partide Türk milliyetçiliğinin tasfiye edildiğini söyleyerek ayrılanlar da oldu, "Sorosçuların" egemen konuma geldiğini ifade edip kopanlar da. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İyi Parti’ye yönelik, “Yerli ve milli bir duruş sergilemek üzere konumunuzu yeniden gözden geçirin” çağrısı sonrası İyi Parti'deki vatansever isimlerin Akşener’den uzaklaşması hız kazandı.

İyi Parti'den ayrılan kritik isimlerden bazıları şöyle:

  • Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ile 3 Meclis Üyesi, İyi Parti'den istifa ederek AK Parti’ye katıldı.
  • İyi Parti'nin yönetimindeki en büyük belediye olan Nazilli'nin Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'a AK Parti rozetini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan taktı.
  • İyi Parti Genel Başkan Başdanışmanı Murat Çuhadar, AK Parti’yi destekleme kararı alarak, görevinden ayrıldı.
  • İyi Parti Kurucularından Yusuf Halaçoğlu, parti içinde Türk milliyetçiliğinin tasfiye edildiğini ifade ederek kendisinin ve birçok arkadaşının bu nedenle istifa ettiğini söyledi. Halaçoğlu ayrıca Meral Akşener’in kendisine CHP ile ittifak kuracaklarını söylediğinde “Partiyi bitiriyorsunuz” eleştirisinde bulunduğunu belirtti. Halaçoğlu, “Türk milliyetçiliği tasfiye ediliyor. Bunu düşündüğüm için istifa ettim” dedi.
  • İyi Parti Kurucu Üyesi Özcan Yeniçeri, seçimlerde HDP ile iş birliği yapan İyi Parti ve CHP’ye sert tepki göstererek, “HDP ile iş birliğinin ve onunla birlikte siyasetten bir sonuç almaya çalışmanın çaresizlikten ve ödleklikten başka bir anlamı yoktur. HDP, siyasi kamuflajlı bir terörist organizasyonudur” dedi.
  • İyi Parti Kurucu Üyesi Vedat Yenerer, partiden istifasına ilişkin yaptığı açıklamada “Benim için İyi Parti kocaman bir hayal kırıklığı olmuştur. Partimiz Meral Akşener hayran kulübüne dönmüş durumda. Türk milliyetçilerinin parti içinde önem teşkil etmediğini gördüm. Öcalan’a ev hapsi isteyenler, ‘Ege’de Yunan işgali yoktur’ diyenler üst düzey görevlere getirildi” dedi.
  • İyi Parti Kurucu Üyesi Hayrettin Barut, İP Genel Başkanı Meral Akşener’in basın toplantısında HDP için “Kürt siyasi hareketinin temsilcisi” ifadesini kullanmasına tepki göstererek, “Bölücü bir partinin Kürt kökenli vatandaşlarımızın siyasi temsilcisi olarak nitelendirilmesi, bu suretle hem Kürt kardeşlerimize hakaret edilmesi hem de bölücülük yapılması kabul edilebilir bir husus değildir.” dedi.
  • İyi Parti Kurucu Üyesi Cezmi Polat, darbeci ve işkenceci Nurettin Soyer’in oğlu Tunç Soyer’in CHP ve İyi Parti'nin ortak adayı olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapılması üzerine, “Ülkücüleri ipe götüren babanın oğluyla işimiz olmaz” diyerek partisinden istifa ettiğini açıkladı.
  • İyi Parti Kurucu Üyesi Seyit Yücel, “Türk milliyetçileri acele operasyonlarla partiden ihraç ediliyor” deyip partiyle ilişkisini kopardı. Yücel, “Ülkücülerin emeği ve alın teriyle kurulan partimizde bugün ideolojik mensubiyeti ve siyasi meşrebi bizce malum olmayanların kuşatmasından rahatsızım. Anayasamızda yer alan başlangıç maddelerinin de değiştirilebileceğini söyleyenlerle aynı masada olunmasından rahatsızım” dedi.
  • İyi Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, partinin PKK ile dirsek temasına şöyle tepki gösterdi: “İktidar olmak için her yolu mübah gören bir anlayış şu anda İYİ Parti’yi yönetiyor. Kızdığımız budur. Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak için PKK talebine, özerkliğe evet diyecekler.” Koncuk, istifa edip Zafer Partisi'ne katıldı. Daha sonra bir kez daha istifa edip İyi Parti'ye döndü.

 

Meral tek başına kaldı! ile ilgili etiketler Meral Akşener İYİ Parti
GÜNÜN VİDEOSU

Sinan Akçıl'dan Cumhur İttifakı İBB Başkan adayı Murat Kurum'a özel seçim şarkısı: Aşkımız eser olur

Sinan Akçıl, Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum’a seçim şarkısı yaptı. Kurum'un sosyal medya hesabından paylaştığı "Aşkımız Eser Olur" şarkısı büyük beğeni topladı.