Mehmet Ali Erbil'le davalık olan Ece Ronay hukuk mücadelesini kazandı

Karpuz isimli şarkısı ile adını duyuran 29 yaşındaki şarkıcı ve sosyal medya Ece Ronay, ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil ile olan davası süresinde kendisi hakkında yapılan ‘hakaret’ içeren videoların kaldırılması için verdiği hukuk mücadelesini kazandı. Mahkeme ‘hakaret’ içeren videoların kaldırılmasına karar verdi. Ece Ronay’ın avukatı Oğuzhan Yeni, “En kısa sürede videoların kaldırılmasını bekliyoruz, eğer kalkmazsa tekrardan hukuki sürecimiz devam edecek” dedi.

Yaklaşık 8 aylık hamile olan ve ilk bebeğini kucağına almaya hazırlanan Tiktok fenomeni & şarkıcı Ece Ronay, ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil'in kendisine attığı mesajları ifşa etmiş ve ünlü şovmenden "taciz" ve "hakaret" sebebiyle şikayetçi olmuştu.

'HAKARET' İÇEREN VİDEOLARIN KALDIRILMASI İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Bu süreçte Ronay’a birçok kişi destek olmuş, bazı televizyon kanallarında ise genç fenomen hakkında ‘hakaret’ içeren açıklamalar yapılmıştı. O programların Youtube platformunda paylaşılması üzerine Ece Ronay, ‘hakaret’ içeren videoları kaldırmak için harekete geçti. Ronay, Adana’da avukat Oğuzhan Yeni'nin aracılığıyla mart ayında dava açtı.

Gaziantep 4. Sulh Ceza Hakimliği’nce görülen davada 13 Mayıs tarihinde karar çıktı ve mahkeme ‘hakaret’ içeren videoların kaldırılmasına karar verdi.


O VİDEOLARA ERİŞİM ENGELİ

Ece Ronay'ın avukatı Oğuzhan Yeni, “Ece Hanım'ın Mehmet Ali Erbil ile olan taciz iddiası dosyasında ‘hakaret’ içeren söylemlerin olduğu televizyon kanallarına görüntülerin kaldırılması için ulaştık. Ancak o kanallar görüntüyü kaldırmadı. Biz de Gaziantep 4. Sulh Ceza Hakimliği’ne erişim engeli getirmesi için dava açtık. Mahkeme de kararı verdi, o 7-8 videoya erişim engeli getirdi. Kararı şimdi kendilerine gönderdik. En kısa sürede videoların kaldırılmasını bekliyoruz, eğer kalkmazsa tekrardan hukuki sürecimiz devam edecek” diye konuştu.


Mehmet Ali Erbil'le davalık olan Ece Ronay hukuk mücadelesini kazandı

''HERKES HAKKINI ARAMALI''

Avukat Yeni, “Kadına şiddet sadece fiziksel olmuyor. Kadına şiddet böyle televizyon üzerinden de olabiliyor. Herkes böyle olaylarda mahkemeye başvurup hakkını aramalı. Mahkeme çok güzel bir karar verdi” ifadelerini kullandı. (İHA)

Mehmet Ali Erbil'le davalık olan Ece Ronay hukuk mücadelesini kazandı ile ilgili etiketler mahkeme dava Mehmet Ali Erbil hakaret davası erişim engeli ece ronay

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Diyarbakır ve Mardin'de feci yangın! Ölü ve yaralılar var

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan büyük yangına müdahale ediliyor. Yangın sebebiyle 2 vatandaş hayatını kaybederken çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.