MEB duyurdu: 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru tarihleri belli oldu!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru tarihlerini duyurdu. Buna göre başvurular, 20-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru tarihlerini duyurdu

BAŞVURULAR 20-31 MAYIS TARİHLERİNDE ELEKTRONİK ORTAMDA ALINACAK

MEB'den yapılan açıklamada, "20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvurular 20-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacak." denildi.

Öğretmen adayları başvuru aşamasında atanmak istedikleri öğretmenlik alanına uygun mezuniyet belgelerini sisteme yükleyerek sözlü sınava katılmak istedikleri il tercihinde bulunacak.

MEB duyurdu! 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru tarihleri belli oldu.

MEB duyurdu: 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru tarihleri belli oldu!

SINAV MERKEZLERİ 10 HAİZRAN'DA İLAN EDİLECEK

Sözlü sınava alınmaya hak kazanan adaylar ile bu adayların yerleştirildikleri sınav merkezleri, 10 Haziran 2024 tarihinde ilan edilecek.

Sözlü sınavlar 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren başlayacak.

Tercih başvurusu ile atama ve göreve başlamaya ilişkin açıklamalar ise sözlü sınavların tamamlanıp sonuçlarının ilanından sonra yapılacak.

MEB duyurdu: 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru tarihleri belli oldu! ile ilgili etiketler Milli Eğitim Bakanlığı MEB Öğretmen sözleşmeli öğretmenlik
GÜNÜN VİDEOSU

Virajı alamadı yoldan düştü... Of’taki kaza sabah ortaya çıktı

Trabzon'un Of ilçesine bağlı Kıyıboyu Mahallesi’nde Harun Şengül’ün (68) kullandığı araç şarampole yuvarlandı. Gece saatlerinde meydana gelen kazada şengül'ün yokuşu çıkarken viraja yaklaşınca direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu meydana geldiği öğrenildi. Sabah havanın aydınlanması ile ortaya çıkan kazada araç sürücüsü hayatını kaybetti.