Mardin'de 2 çocuğa nişan töreni skandalı: Rezil görüntüler sonrası çocuklar koruma altına alındı!

Mardin'de beşik kertmesi yapılan 8 yaşındaki kız çocuğu ile 9 yaşındaki amcasının oğluna nişan töreni düzenlendi. Skandal anlara ait görüntüler sosyal medyada paylaşılınca Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü inceleme başlattı.Valilik çocukların koruma altına alındığını da açıkladı.

Mardin, Kızıltepe ilçesi Selahattin Eyyubi Mahallesi’nde doğduktan sonra beşik kertmesi yapılan U.A.’nın 8 yaşındaki kız çocuğu ile kardeşi R.A.’nın 9 yaşındaki erkek çocuğu için aile arasında nişan töreni düzenlendi.

BAKANLIK İNCELEME BAŞLATTI

Evde düzenlenen nişanda çocuklara yüzük takıldı, kurdele kesildi. Sosyal medyada görüntüleri paylaşılan nişanın, büyükbaba ve büyükannelerinin istekleriyle düzenlendiği ileri sürüldü. Tepki çeken görüntülerin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce inceleme başlatıldı. 

Mardin'de 2 çocuğa nişan töreni skandalı: Rezil görüntüler sonrası çocuklar koruma altına alındı!

VALİLİK: ÇOCUKLAR KORUMA ALTINA ALINDI

Mardin Valiliği, Kızıltepe ilçesinde ailelerinin nişan yaptığı kuzenler 8 yaşındaki kız ile 9 yaşındaki erkek çocuğunun koruma altına alındığını açıkladı.

Açıklamada, “Kızıltepe ilçemizde yaşanan ve bazı basın yayın organları ile sosyal medya hesaplarında yer alan ‘küçük yaşta nişanlandırma’ konulu haberler ve paylaşımlarla ilgili olarak; Valiliğimizce, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz ve İl Emniyet Müdürlüğümüzce ivedilikle konunun araştırılması talimatı verilmiştir. Söz konusu çocuklarımıza yönelik; geçici tedbir kararı alınarak, çocuklarımız koruma altına alınmıştır. Konuyla ilgili başlatılan adli ve idari soruşturma devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi. 

Mardin'de 2 çocuğa nişan töreni skandalı: Rezil görüntüler sonrası çocuklar koruma altına alındı! - Resim : 2

Mardin'de 2 çocuğa nişan töreni skandalı: Rezil görüntüler sonrası çocuklar koruma altına alındı! ile ilgili etiketler Mardin

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

İşte 5.1 büyüklüğündeki deprem sırasında Bursa'da yaşanan panik anı!

Merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5.1 büyüklüğünde deprem sırasında Bursa'da panik anları güvenlik kameralarına böyle yansıdı.