Manisa'da deprem mi oldu? Manisa Kırkağaç arası kaç km?

Manisa'da deprem mi oldu? Son dakika gelen haberlere göre, Manisa'da saat 14.26'da deprem oldu. Cuma günü yaşanan Elazığ depremi sonrasında bugün Manisa'da da deprem oldu. Detaylar haberimizde...

Manisa'da deprem mi oldu? Gelen son dakika bilgisine göre,Manisa'da deprem oldu. Depremin merkez üssü Kırkaağaç... AFAD Manisa'da meydana gelen depremin 4.8 büyüklüğünde olduğunu açıklaldı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Kırkağaç ilçesinde saat 14.26'da 4,8 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Manisa'da deprem mi oldu? Manisa Kırkağaç arası kaç km?

Deprem, yerin yaklaşık 7 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Kırkağaç ile Manisa arasındaki mesafe 82 km...

MANİSA
Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık on dördüncü şehri. 2018 TÜİK verilerine göre 1.429.643 kişi Manisa'da yaşamaktadır.Anadolu Yarımadası'nın batısında, Ege Bölgesi'nin ortasında yer alır. Doğudan Uşak ve Kütahya, Güneyden Aydın ve Denizli, Kuzeyden Balıkesir ve Batıdan İzmir ile komşudur. 27°08’ ve 29°05’ doğu boylamları ile 38°04’ ve 39°58’ kuzey enlemleri arasında yer alır. 17 ilçesi bulunur. Toplam nüfus bakımından İzmir'den sonra Ege Bölgesinin 2. büyük ili ve ticaret merkezidir. 2012 yılında çıkarılan 6360 sayılı kanun ile büyükşehir olmuştur. "Şehzadeler Şehri" olarak da adlandırılan yerleşim, mesir macunu, sultaniye üzümü ve Manisa Tarzanı ile tanınır. Antik çağda "Magnesia", Roma İmparatorluğu döneminde tam ismiyle "Magnesia ad Sipylum" olarak anılmıştır. Şehir, Spil Dağının eteklerinde kurulmuştur. Gediz Nehrinin büyük bir bölümü il sınırları içerisinden geçmektedir.

Manisa'da deprem mi oldu? Manisa Kırkağaç arası kaç km? ile ilgili etiketler Manisa Son dakika deprem Kırkağaç