KYK yurt başvuruları başladı! KYK yurt başvurusu nasıl yapılır?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, KYK yurt başvurularının an itibariyle başladığını duyurdu. Bakan Kasapoğlu, başvuruların e-devlet üzerinden gerçekleştirilebileceğini duyurdu.

Üniversitelerdeki yurt tartışmaları ile ilgili konuşan Bakan Kasapoğlu, 'Yurt başvurularımızı an itibariyle başlatıyoruz. Öğrenciler e-Devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecekler.' dedi. 

Bakan Kasapoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle;

Bakan Kasapoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle; Bu ölçekte bu hesapta üniversite yurt hizmeti sağlayan ikinci ülkenin dünyada olmadığını da özellikle belirtmek istiyorum. Bu bir gurur tablosudur. Gençlerimizin emrindedir, hizmetindedir. Dünyanın en geniş en güçlü devlet tarafından yürütülen yurtlar gençlerin hizmetinde.

Sadece Ankara'mızda 36 adet yurtlarımız var. Türkiye'nin dört bir yanında gelişen, büyüyen yurtlarımız var. Cebeci'deki bu yurdumuzda 4 binden fazla kapasiteeyle inşallah full olarak öğrencilerimize hizmet verecek.

Bir rakamı bugün sizlerle paylaşacağım. Bugün itibarıyla yurt kapasitemiz 800 binin üzerine çıkmış bulunuyor. Cumhuriyet tarihinin en yüksek kapasitesi. Veriler arşivler geçimişiyle bugünüyle her şey ortada. Açıkçası burada devrimden bahsediyoruz. Sporda nasılsa yurt çalışmasında da bir devrimden bahsediyoruz.

Böyle bir sistem dünyada eşi benzeri olmayan bir sistem. Tüm imkanları da seferber ederek geliştirmeye devam edeceğiz. Biz gençlerle yanyanayız, tüm imkanlarımızla onların yanındayız. Gençleri istismar malzemesi olarak görmüyoruz. İstismar olarak kullanılması adına da müsaade etmeyiz. Amacımız gençlerimizi güçlü kılmak. Gençlere dair bir proje, fikir ortaya koymayanların ucuz politika anlayışıyla bu mükemmel alt yapıyı küçültmeye, itibarsızlaştırma çalışmasına da asla müsaade etmeyeceğimizi belirtmek istiyorum.

KYK'da da dünyada örneği olmayan bir ülkeyiz. Gençlere ÜFE, TÜFE olmadan yeni bir öğrenim kredisi sistemi için çalışmalara başladık. Bundan sonraki süreçte ilgili çalışmayı Meclis'imiz çalışmayı bitirecek.

Bu mekanlar gençlerin mekanları, her şeyiyle onların. Bu güzide mekanları karalamaya kalkanlara asla izin vermeyeceğiz. Yeni bir sezona başlıyoruz. Üniversteiye başlayacak genç arkadaşların merakları var. Valiliklerimizle, rektörlerimizle gereken koordinasyonu ortaya koyuyoruz. Ben bu kapsamda değerli İçişleri Bakanı'ma ve değerli ekibine teşekkür ediyorum.

KYK yurt başvuruları başladı! KYK yurt başvurusu nasıl yapılır? ile ilgili etiketler yurt kapasite