Koronadan sonra yeni alarm! 18 bin kişi tehlikede

Dünya genelinde 3 milyon 300 binden fazla kişiyi etkileyen koronavirüs salgınında bilanço her geçen saat artıyor. Koronavirüs tehlikesi geçmemişken, İngiltere'den endişelendiren bir haber daha geldi. Uzmanların araştırmasına göre, ülkede 18 bine yakın insan kanserden yaşamını yitirebilir.

Koronavirüs salgınından etkilenen ülkelerin başında gelen İngiltere’de koronavirüs (Covid-19) nedeniyle sağlık hizmetleri çöktü.

Ülkede koronavirüs salgının ardından kanser hastaları için alarm verildi. İngiliz kanser uzmanları, ülkede yeni teşhis edilen 6 bin 270 kanser hastasının korona tedavisine öncelik verilmesine bağlı olarak gelecek 12 ay içerisinde ölebileceğini ve ülkedeki tüm kanser hastaları dikkate alındığında bu sayının 17 bin 915’e ulaşabileceği konusunda uyardı.

Koronadan sonra yeni alarm! 18 bin kişi tehlikede

Araştırmacılar, bazı ölümlerin kanserli kişilerin koronavirüse yakalanması sonucu gerçekleşeceğini, bazılarının ise tanı konulmakta geç kalınması veya kemoterapi gibi geciken tedaviler sonucu yaşanacağını öngörüyor.

Koronadan sonra yeni alarm! 18 bin kişi tehlikede ile ilgili etiketler İngiltere Koronavirüs Korona kanser araştırma
GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.