Kiracıdan ev sahibine büyük şok! 500 bin TL zarar

2019 yılında banka tarafından satışa çıkarılan evi satın alan öğretmen S.S., dairenin eski sahibini evden hukuki yolla tahliye etmek istedi. Bu duruma sinirlenen kiracılar daireyi balyoz ve hilti ile tahrip ederek evi kullanılamaz hale getirdi.

Diyarbakır’da öğretmenlik yapan S.S., 2019’da Yenişehir ilçesinde bir banka tarafından ilana verilen bir sitenin 8'inci katındaki daireyi satın aldı. Eski ev sahibinin kiracısı, S.S. ile bir sözleşmesi ve kontratı olmamasına rağmen uzun süre daireden çıkmadı. S.S., kiracının evi boşaltmasını istemesine rağmen bu isteğine karşılık bulamadı. Bunun üzerine S.S. hukuki yola başvurdu. Mahkeme kararıyla Kiracı H.Ç.'nin evi boşaltmasına karar verildi.

EVİ İNŞAAT ALANINA ÇEVİRDİLER

H.Ç., geçen aylarda oturduğu binanın yan bloğundaki yangına müdahale ettiği sırada yaşamını yitirdi. Tahliye kararı da durdu. Geçen zamanın ardından mahkeme, kararı tekrar işleme koydu.

Yangında yaşamını yitiren H.Ç.’nin akrabaları, icra ve polis ekiplerinin gelişinden 2 gün önce iddiaya göre, balyoz ve hilti ile evi tahrip ederek inşaat alanına çevirdi.

Olayın ardından S.S., avukatı aracılığıyla şüphelilerden şikayetçi oldu. Şikayetin ardından polis ekipleri siteye gelerek güvenlik kamerası kayıtlarını aldı.

 

Kiracıdan ev sahibine büyük şok! 500 bin TL zarar ile ilgili etiketler ev sahibi kiracı Diyarbakır