Karne heyecanı başladı! MEB’ten öğrencilere hediye niteliğinde uygulama

Milli Eğitim Bakanlığı, bugün karne alarak yarıyıl tatiline girecek yaklaşık 19 milyon öğrenci için hediye niteliğinde bir uygulama başlatıyor. İşte detaylar...

Yaklaşık 19 milyon öğrenci bugün karne alarak yarıyıl tatiline girecek. Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin derslerdeki performansını arttırabilmeleri bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde ücretsiz kurs açacak. İşte detaylar...

2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci dönemi bugün sona erecek. 19 milyon öğrenci, eğitim-öğretim yılının yarıyıl tatilini yapmak üzere karnelerini alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), geçen yıl düzenlediği yaz okulu kapsamını genişleterek, bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde de ücretsiz kurs açacak.

4 ALANDA ÜCRETSİZ KURS AÇILACAK

Ücretsiz kurslar, 21 Ocak Cumartesi başlayacak ve 5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek ve "Bilim", "sanat", "matematik" ve "İngilizce" olmak üzere 4 alanda açılacak. Öğrenciler ve öğretmenler, bulundukları illerde açılan kurslardan yararlanabilecek.

DİJİTAK MATERYELLER KULLANIMA AÇILACAK

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademeleri için yarıyıl tatiline özel 5 ayrı dijital materyal de ilk kez öğrencilerin kullanıma sunulacak. MEB, yeni dijital eğitim materyallerini, karne alan öğrenciler için resmi internet sitesinden kullanıma sunacak.

Karne heyecanı başladı! MEB’ten öğrencilere hediye niteliğinde uygulama ile ilgili etiketler MEB Karne
GÜNÜN VİDEOSU

Starbucks protestocusu önce kahve içenlere küfür etti sonra polise tokat attı

Niğde’de İsrail'i protesto amacıyla Starbucks'ta oturanları protesto etmek isteyen bir şahıs, müşterilere küfür ve hakaret edince tartışma çıktı. Olay yerine gelen polise de saldıran şahıs gözaltına alındı.