Justin Bieber'ın halay videosunu paylaştığı 'Sofi Ömer'e yurtdışından iş teklifi yağıyor!

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinin Yayla köyünde oturan ve 'Sofi Ömer' lakabıyla tanınan Ömer Çelik, dünyaca ünlü şarkıcı Justin Bieber'ın kendisini Instagram hesabından paylaşmasının ardından ilk kez konuştu. Bieber'a teşekkürlerini ileten Sofi Ömer, "Sadece Şemdinli'den değil, artık yurt dışından da teklif alıyorum." dedi.

Bölgeye has yöresel kıyafetiyle halay başı olduğu düğünlerde figürleriyle dikkat çeken Ömer Çelik'in görüntüleri, 8 yıl önce sosyal medyada paylaşıldı.

'Sofi Ömer' lakabıyla tanınan Çelik, görüntülerle birlikte ünü artınca düğünlerin aranan ismi oldu. Hakkari ve çevre illerin yanı sıra İran ve Irak'tan da düğünlerde 'halay başı' olması için teklifler almaya başladı.


JUSTIN BIEBER, INSTAGRAM HESABINDAN PAYLAŞTI

1'i engelli 10 çocuğu olan Ömer Çelik, geçen yıl kanser hastalığı nedeniyle eşini kaybedince düğünlere gitmeyi bıraktı. Ancak davet için evine gelen misafirlerin ısrarı üzerine yeniden düğünlere gitmeye başladı. Şemdinli ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Yayla köyünde oturan Çelik'in halay performansı, dansıyla ünlü Kanadalı şarkıcı Justin Bieber'ın dikkatini çekti. Ünlü şarkıcı, Sofi Ömer'in halay müziği yerine rap müzikle kurgulanan videosunu, 253 milyon takipçisi bulunan Instagram hesabındaki hikayesinde paylaştı.

Justin Bieber'ın halay videosunu paylaştığı 'Sofi Ömer'e yurtdışından iş teklifi yağıyor!

"YURT DIŞINDAN DA İŞ TEKLİFLERİ ALIYORUM"

Yaklaşık 10 bin kilometre uzaklıktaki ünlü şarkıcının, görüntülerini paylaşmasının kendisini mutlu ettiğini belirten Çelik, 20 yaşından beri halay çektiğini söyledi. Çelik, "Özel olarak araçla beni evimden alıp, düğünlere götürüyorlar. Zamanla kendime ait birçok dans ve halay figürü de öğrendim. Düğünlerde yaptığım sıra dışı halaylar birçok sosyal medya hesabında paylaşıldı. Sadece Şemdinli'den değil, artık yurt dışından da teklif alıyorum. Videolarım paylaşıldıkça bu davetlerde artıyor. Eşimi kaybettikten sonra düğünlere ara vermiştim. Vatandaşların ısrarları üzerine tekrar mendilimi alıp, kaldığım yerden devam ettim. Türkiye dışından da birçok sevenim var. Ancak ünlü şarkıcı Justin Bieber'ın benim halay videomu paylaşmasına çok mutlu oldum. Şemdinli'den Kanadalı şarkıcı Justin Bieber'a çok teşekkür ediyorum ve selamlarımı gönderiyorum" dedi.

Justin Bieber'ın halay videosunu paylaştığı 'Sofi Ömer'e yurtdışından iş teklifi yağıyor! - Resim : 2

Justin Bieber'ın halay videosunu paylaştığı 'Sofi Ömer'e yurtdışından iş teklifi yağıyor! - Resim : 3

Justin Bieber'ın halay videosunu paylaştığı 'Sofi Ömer'e yurtdışından iş teklifi yağıyor! - Resim : 4

 

 

Justin Bieber'ın halay videosunu paylaştığı 'Sofi Ömer'e yurtdışından iş teklifi yağıyor! ile ilgili etiketler Justin Bieber video Instagram Ömer Çelik Sofi Ömer halay

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Sahte araç satış ilanları ile 70 milyon TL topladılar... O dolandırıcılar işte böyle yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, nitelikli dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kurulan örgüte üye olma suçlarına yönelik 15 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Sibergöz-9' operasyonlarında toplam 37 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Bu şahısların oltalama siteleri üzerinden araç sigortası yapmak vaadiyle vatandaşlarla irtibat kurdukları tespit edilirken sahte ilanlar ile kapora bedeli talep ederek 49 kişiyi dolandırdıkları tespit edildi.