İYİ Partili isimden ırkçı sözler! Meral Akşener'in ne tepki vereceği merak konusu oldu!

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'nun sosyal medyaya düşen videosu tepki çekti... Müslüman olmayanlar için ağır ifadeler kullanan Ağıralioğlu, "Biz Müslüman olmayan Türk'e, Türk demiyoruz. Kemali ile Türk demiyoruz. Müslüman olmayan Kürde niçin Kürt diyelim? niçin insan diyelim?" ifadelerini kullandı.

Sosyal medyaya düşen İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'nun görüntüleri, tepki çekti... Müslüman olmayanlar için ağır ifadeler kullanan Ağıralioğlu'nun, bu skandal açıklamalarından sonra İYİ Parti lideri Meral Akşener'in ne tepki vereceği ise merak konusu oldu. 

"MÜSLÜMAN OLMAYAN TÜRK'E NEDEN İNSAN DİYELİM?"

Kameraya yansıyan görüntülerde, videoyu çeken şahsın İslam kardeşliği vurgusundan önce bir şey daha söylediniz sözlerine üzerine konuşmasına başlayan Ağıralioğlu konu hakkında Biz Müslüman olmayan Türk'e, Türk demiyoruz. Kemali ile Türk demiyoruz. Müslüman olmayan Kürde niçin Kürt diyelim? niçin insan diyelim?

"HER TÜRLÜ SİYASİ HATAYI TELAFİ EDEBİLİRİZ"

Bizim için önemli olan, arkasında büyük irademizle durduğumuz olan Allah'a kulluk davamızın devlete, millete, medeniyete dönük taraflarıdır. Bu sürecin hiçbir tarafında diliyle, diniyle, imanıyla, sözüyle, imanıyla olmayanlar Kürdü, Türkü, kardeşliği ve imanımızı temsil edemezler. Bu sürecin en kötü tarafı bizim açımızdan, inançsızlığıyla ahlaksızlığıyla bin yıllık bir kardeşliğin üzerine hami edilmesidir. Her türlü siyasi hatayı telafi edebiliriz ama bir cinayet şebekesinin hamiliğine kendi Kürd'ünü kaptıran devletin nereye gideceğini öngöremeyiz.

 

İYİ Partili isimden ırkçı sözler! Meral Akşener'in ne tepki vereceği merak konusu oldu! ile ilgili etiketler Meral Akşener Türk Müslüman İYİ Parti'li Yavuz Ağıralioğlu skandal

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Mustafa Varank, Bursalı başkanlara kıyafet ve ayakkabı ısmarladı: Kombinin şıklığı halis mi?

Mustafa Varank, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve yeni dönem başkan adayı Alinur Aktaş'a ayakkabı, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban'a ise ceket pantolon ısmarladı. İzleyenleri gülümseten o anları Varank, "Alper başkana yaptığımız kombinin şıklığı halis mi?" notuyla paylaştı.