İstanbul'un o ilçesini çekirgeler sardı: "İnsan ister istemez ürküyor"

İstanbul Arnavutköy'de son günlerde ortaya çıkan çekirgeler vatandaşları tedirgin etti. Evleri ve parkları saran çekirgelerin büyüklüğü de dikkat çekti.

Arnavutköy'ün bazı bölgelerinde son günlerde görülen çekirgeler, vatandaşları rahatsız ediyor. Havaların giderek ısınması nedeniyle Arnavutköy'de görülen çekirgeler, özellikle akşam saatlerinde ortaya çıkıyor.

Vatandaşlardan Hatun Kömürcü, Tayakadın Mahallesi'ndeki kayınpederini ziyarete geldiklerini belirterek, kapıyı açıp içeri girdiklerinde oldukça büyük bir çekirge gördüklerini söyledi.

İstanbul'un o ilçesini çekirgeler sardı: "İnsan ister istemez ürküyor"

İstanbul'da bu büyüklükte bir çekirgenin dikkatini çektiğini ve örtüyle alıp dışarı attığını ifade eden Kömürcü, "Sonraki akşam buraya, parka geldik ve parkta da aynı şekilde var. Bayağı çok var. İnsan ister istemez ürküyor. Memleketimde gördüm ama bu kadar büyüğünü görmedim. Bunlar daha da büyük. Buralarda, yerlerde adım başı çekirge var." dedi.

İstanbul'un o ilçesini çekirgeler sardı: "İnsan ister istemez ürküyor" - Resim : 2

Çocukların çekirgeyi ilk gördüğünde endişe ettiğini belirten Kömürcü, "İnsan evde görünce ister istemez irkiliyor. Çekirgeyi evimizde gördüğümüzde endişe ettik, çocuklar da endişelendi." dedi.

Sait Kömürcü de evde büyük bir çekirge gördüğünü, ardından parkta da çok sayıda çekirgeyle karşılaştığını ifade etti.

İstanbul'un o ilçesini çekirgeler sardı: "İnsan ister istemez ürküyor" - Resim : 3

İstanbul'un o ilçesini çekirgeler sardı: "İnsan ister istemez ürküyor" ile ilgili etiketler İstanbul Arnavutköy çekirge
GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.