İsmail Türüt kimdir? Kaç yaşında? İsmail Türüt evli mi?

Türk halk müziği sanatçısı İsmail Türüt, katıldığı programlarla gündeme geliyor. Türüt'ün yaşamı ve kariyeri hayranları tarafından büyük bir merakla araştırılıyor. Peki, İsmail Türüt kimdir? Kaç yaşında? İsmail Türüt evli mi? Ayrıntılar haberimizde...

Türk halk müziğinin önde gelen isimlerinden İsmail Türüt'ün yaşamı ve kariyeri büyük bir merakla araştırılıyor. Peki, İsmail Türüt kimdir? Kaç yaşında? İsmail Türüt evli mi? Detaylar haberimizde... 

İsmail Türüt kimdir? Kaç yaşında? İsmail Türüt evli mi?

İSMAİL TÜRÜK KİMDİR?

Türk halk müziği sanatçısı İsmail Türüt, 8 Haziran 1965 tarihinde dünyaya geldi. 30'un üzerinde albümü bulunmaktadır. 1990'lı yıllardan sonra Erkan Ocaklı, Adnan Yılmaz ve Cengiz Kurtoğlu ile birçok kaset yapmışlardır. 8 Haziran 1965 yılında Rize Merkez Ambarlık Köyünde üçü erkek, biri kız olmak üzere dört çocuklu bir ailenin, ikinci büyük çocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokulu, köyü olan Ambarlık'ta, Ambarlık İlkokulunda bitirdi. Ayşe Türüt ile 1996 yılında evlenen ve 2014 yılında boşanan İsmail Türüt, Deniz, Yasemin, Miraç ve Nazlıcan adında 4 çocuk babasıdır.

1982 yılında Laz Uşağı ile adlı ilk albümünü çıkardı. Kanal 7, TGRT, Flash TV ve Vizyon Türk TV'de Türüt Show'u ile Kanal 7 ve Flash TV'de Fıkralarla Türkiye ve Meltem TV'den "Türütten Türküler" programı sundu. TGRT'de Tirvana ve Kanal 7'de Naber Bacanak adlı dizide başrol'ü oynadı. Türkiye’de yurt içi ve yurt dışında olmak üzere en çok konser veren 5 sanatçıdan bir tanesidir. 2010 yılında Kırktan Sonra albümü piyasa Türkiye ve yurt dışında birçok Avrupa ülkesinde satışa sunuldu.

İsmail Türüt kimdir? Kaç yaşında? İsmail Türüt evli mi? ile ilgili etiketler ismail türüt türk halk müziği
GÜNÜN VİDEOSU

Tartıştığı adamı zıpkınla vurdu: Yaralı şahıs isyan etti: "Silah sık, bıçakla, bu ne lan?"

İstanbul'da 'yok artık' diyeceğiniz bir olay yaşandı. Yeşilköy Sahili'nde çıkan tartışmada, bir şahıs diğerini bacağından zıpkınla vurdu. Yaralı şahıs ambulansa taşınırken "Silah sık silah, bıçakla, bu ne lan" diye isyan etti.