İpek İyier kimdir? MFÖ Fuat'ın sevgilisi İpek İyier kaç yaşında?

MFÖ Fuat'ın sevgilisi İpek İyier kimdir? MFÖ grubun üyesi Fuat Güner'in kendisinden 33 yaş küçük sevgilisi İpek İyier ile görüntülendi. Çift Nişantaşı'nda arabasına binerken objektiflere takıldı. Güner'in sevgilisinin yaşamı araştırılıyor. Peki MFÖ Fuat'ın sevgilisi İpek İyier kimdir? Kaç yaşında? Ne iş yapıyor? Merak edilen detaylar haberimizde...

MFÖ Fuat'ın sevgilisi İpek İyier kimdir? MFÖ grubun üyesi Fuat Güner'in kendisinden 33 yaş küçük sevgilisi İpek İyier ile görüntülendi. Çift Nişantaşı'nda arabasına binerken objektiflere takıldı. Güner'in sevgilisinin yaşamı araştırılıyor. Peki MFÖ Fuat'ın sevgilisi İpek İyier kimdir? Kaç yaşında? Ne iş yapıyor? Merak edilen detaylar haberimizde...

İpek İyier kimdir? MFÖ Fuat'ın sevgilisi İpek İyier kaç yaşında?
İPEK İYİER KİMDİR?

37 yaşında olan İpek İyier piyano çalıyor. İyier, hem yapımcı hem de müzisyem kimliği bulunuyor.

Fuat Güner

Türk müzisyen, gitarist, Türk pop-rock müziğinin en önemli gruplarından MFÖ'nün üyesidir.


Babası fotoğraf sanatçısı Sami Güner olan Fuat Güner, Saint Joseph Lisesi ve İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi (şimdiki Yıldız Teknik Üniversitesi) (İDMMA) İnşaat bölümünü bitirdi. Bir röportajında "Neredeyse bütün çocukluğum topun peşinde geçti. Fenerbahçe genç takımına girdim. Beş sene profesyonel voleybol oynadım. Karayollarında ve özel bir şirkette mühendis olarak da çalıştım. Nitekim 8100 lira maaş alırken birden 125000 liralık bir cingıl yapınca ertesi gün mühendislikten istifa ettim. Çocukluğumda hiç durmazdım, sabahtan akşama kadar koştururdum." dedi.

Müziğe ilgisi erken yaşlarda başlayan Fuat Güner’in The Beatles grubuna olan hayranlığı müzikal yaşamını oldukça etkilemiştir. 1965 yılında kurulan ve bir dönem solistliğini Barış Manço'nun yaptığı Kaygısızlar grubunun oluşumunda Mazhar Alanson'la beraber yer alan sanatçı, böylelikle uzun yıllar sürecek müzikal bir birlikteliğin ilk adımını atmış oldu. Kaygısızlar grubunda yer alan diğer müzisyenler Ender Arol, Mithat Danışman, Cenap Kıyıkoğlu, Semih Oksay ve Ali Serdar'dır.

Grup, 1969-1971 arasında dört 45'lik yayınladı. Bu dönemde plağa basılan şarkılardan "Son Gece", "Mutsuz Adam", "Özlem" şarkılarını yazdı. Grubun dağılması sonrası 1971'de yine Barış Manço ile çalışarak, bazı eski Kaygısızlar elemanlarıyla birlikte Kurtalan Ekspres adını alacak grubunun ilk kadrosunda ve ilk konserinde yer aldı. Grubun Kıbrıs konserinden sonra Mazhar Alanson ile çalışmak için gruptan ayrıldı.

1973 yılında Mazhar - Fuat adı altında Türküz Türkü Çağırırız albümü yayınlandı. Kaygısızlar grubundan ayrılan ve katılanlarla müzisyenler, İpucu Beşlisi ismini aldılar. 1976 yılında kurulan bu grupta, Fuat Güner ve Mazhar Alanson’un dışında Galip Boransu, Özkan Uğur ve Ayhan Sicimoğlu yer alıyordu. Ancak grup fazla uzun ömürlü olmadı ve ilk albümleri "Heyecanlı / Hop Otur Hop Kalk"'ın ardından, bir yıl Seyyal Taner'in arkasında çalıp dağıldılar.

Solo kariyeri
7 Mayıs 1999'da Aziz Fuat Güner adlı ilk solo albümünü yayınladı. Albümde Erdal Kızılçay, Fikret Kızılok, Atilla Özdemiroğlu gibi ünlü isimlerin besteleri, Nilüfer ile bir düet ve tabii ki Fuat Güner'in besteleri bulunuyordu. "Yağmur Ol Da Gel" şarkısına klip çeken Güner'in albümü çok başarılı olmadı. Fuat Güner bunu "Aylarca didinip çalıştıktan sonra kendi adıma bir albüm yaptım. Bir reklamcı arkadaşım, üç adlı ismin ilginç olacağını söyleyince onun aklına uyup kapağa Aziz Fuat Güner yazdırdım. Üstünde uzaktan çekilmiş silüet gibi bir fotoğrafım var o kadar. Müzikseverler bunun bana ait olduğunu anlayamadı. Herkes Aziz adlı yeni bir şarkıcı çıkmış piyasaya sandı. Bu yüzden ulaşması gereken yerlere gitmedi, karambole gitti." olarak yorumladı Solo albümün dışında Demir Demirkan ile "Aşk Var Ya" ve Riskk ile "Ah O Geceler" şarkılarında düet yaptı.

İpek İyier kimdir? MFÖ Fuat'ın sevgilisi İpek İyier kaç yaşında? ile ilgili etiketler MFÖ fuat güner İpek İyier kimdir kaç yaşında
GÜNÜN VİDEOSU

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin dağıldığını gözyaşlarıyla duyurdu

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nin feshedildiğini bildirirken, gözyaşlarını tutamadı. O anlar sosyal medyada gündem oldu.