İmamoğlu'ndan adaylık çıkışı: İttifak heyeti vatandaşı dinleyecek ve doğru bir karar verecek

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "İmamoğlu ve Yavaş'ın adaylığına karşı" değilim açıklamasından sonra İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan dikkat çeken bir çıkış geldi. Daha önce "Cumhurbaşkanı adayı olmak istiyor musunuz?" sorularına kaçamak cevaplar veren İmamoğlu, "İttifak heyeti vatandaşı dinleyecek ve doğru bir karar verecek" dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Belediye Başkanları Çalıştayı için geldiği Kayseri'de,  esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

İBB BAŞKANI ADAYLIĞA GÖZ KIRPTI

İmamoğlu, ziyaret ettiği bir esnafın, "Cumhurbaşkanı olmak istiyor musunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi: "Böyle bir şey istenir mi? Böyle bir şey istenmez. Böyle büyük meseleleri halk tartışır, tartıştırır, sonra gelir o işin yetkili kurumları, kurulları tartışır. Şu anda bir ittifak heyeti var, tartışacak, vatandaşı dinleyecek ve doğru bir karar verecek. Yani bu, şöyle bir şey değil, (iş yerindeki diğer esnafı göstererek) 'Ben bu dükkanı satın almak istiyorum.' diyebilir beyefendi, o başka bir şey bu başka bir şey. İşini en iyi yapan, en faydalı insandır."

KILIÇDAROĞLU "KARŞI DEĞİLİM" İFADESİNİ KULLANMIŞTI

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da İmamoğlu ve Yavaş'ın adaylığıyla ilgili yöneltilen "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ın adaylığına karşı olduğunuzu söylemiştiniz, aynı fikirde misiniz?" şeklindeki soruya "İmamoğlu ve Yavaş'ın cumhurbaşkanlığı adaylığına karşı değilim, arkadaşların şu anda görevleri var ve şu anda çalışıyorlar. Başarılı bir süreci İstanbul ve Ankara'ya yaşatıyorlar" yanıtını vermişti.

İmamoğlu'ndan adaylık çıkışı: İttifak heyeti vatandaşı dinleyecek ve doğru bir karar verecek ile ilgili etiketler Kemal Kılıçdaroğlu Ekrem İmamoğlu seçim Millet İttifakı ibb başkanı aday