Hamas'a terör örgütü diyen Fatih Altaylı'ya Murat Bardakçı'dan cevap:Bizde de olsa aynısını yapardık

İşgal altındaki Filistin'i kurtarma mücadelesi veren Hamas'a 'terör örgütü' diyen Fatih Altaylı ile Tarihçi-Yazar Murat Bardakçı arasındaki tartışma gündem oldu. İşgalcilere 'sivil' diyen Altaylı'nın "Kuvayi Milliye sivil öldürdü mü?" sorusuna Bardakçı, "Bizde öyle yerleşim yeri yoktu. Olsaydı biz de öldürürdük." cevabını verdi.

Fatih Altaylı'nın YouTube kanalına konuk olan Tarihçi- Yazar Murat Bardakçı Altaylı'nın Batı perspektifiyle bakıp yorumladığı olaylara tarihsel gerçeklik ve milli bir duruşla cevap verdi.

"HAMAS'A TERÖRİST DEMENİN UCU KUVÂ-YI MİLLİYE'YE KADAR GİDER"

Altaylı'nın işgalci yerleşimci teröristlerin ölümü için kullandığı "Sivilleri öldürürsen terörist olursun." sözleri karşısında Bardakçı şu ifadeleri kullandı; 

O kadar basit değil. işgale karşı koymak terörizm olmaz. Hamas'a terörist demek yabancı işgalcilere karşı direniz hareketine terörsit demektir, bu Kuvâ-yi Milliye'ye kadar gider. 

FATİH ALTAYLI: KUVÂ-YI MİLLİYE​ SİVİLLERE SALDIRDI MI?

İşgalciler için "sivil" ısrarını sürdüren Altaylı'nın "Kuva-i Milliye sivillere saldırdı mı. Türkiye'deki Rumları öldürdüler mi?" çıkışına Bardakçı "O zaman yerleşim bögesi var mıydı Türkiye'de. İşgal bölgesindeki yerleşimcilere saldırıyor Hamas. Türkiye'de öyle bir şey yoktu ki." dedi.

"BİZDE DE OLSA AYNISINI YAPARDIK"

Bardakçı sözlerine şu şekilde devam etti; 

İşgalci diyorum. Evinde oturuyorsun ailecek. Çayını içiyorsun. Kapı vuruluyor, kırılıyor. Silahlı iki tane herif geliyor. Yallah buraya el koyduk diyor. Batı gözüyle bakma. Bizde (işgalcilerin) yerleşim merkezleri yoktu. Olsaydı öldürürdük tabi ki. Ne yapacaksın.  Yunanistan'dan Rum'u getirip yerleştirseydi. Sen de temizlerdin. Çiçeklerle mi gideceksin. Senin evini barkını alıp, yerleşim merkezi kursaydı, kendi milletinden adam getirseydi, öldürmeyeceğinin garantisini kimse veremez.

HAMAS'I PKK'YA BENZETEN ALTAYLI'YA CEVAP

"PKK nasıl ki ilk kurulduğunda Kürtleri öldürdüyse..." diye başlayan Altaylı'ya müdahale eden Bardakçı "Sakın ha, alakası yoktur. PKK bölücü bir terör örgütüdür. Bunlar bölücü değil. Hiç alakası yok." dedi.

Hamas'a terör örgütü diyen Fatih Altaylı'ya Murat Bardakçı'dan cevap:Bizde de olsa aynısını yapardık ile ilgili etiketler Fatih Altaylı Murat Bardakçı Hamas İsrail Filistin

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hasta ziyaretinde gülümseten diyalog! "Finike yoluna tünel isterim"

Antalya Şehir Hastanesi'nde tedavi gören hastaları ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hasta arasında gülümseten diyalog yaşandı: "Ne istiyorsun deme sakın. Yoksa Finike yoluna tünel isterim."