Gözler yurt içinde ve yurt dışında önemli verilerde! Enflasyon rakamları ve TÜFE verisi bugün belli oluyor

Haftanın son gününde gözler yurt içinde ve yurt dışında önemli verilerde olacak. TUİK ocak ayı enflasyon rakamlarını bugün açıklarken, uluslararası piyasalar ise ABD'de tarım dışı istihdam rakamlarını bekliyor. İşte detaylar…

Haftanın son gününde gözler yurt içinde ve yurt dışında önemli verilerde olacak. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), saat 10:00'da 2023 yılının ilk enflasyon rakamlarını açıklayacak. Tüketici fiyatları Aralık ayında yüzde 1,18 artışla 2022 yılını yüzde 64,27 seviyesinde tamamladı.

Gözler yurt içinde ve yurt dışında önemli verilerde! Enflasyon rakamları ve TÜFE verisi bugün belli oluyor

Enflasyon beklentisi, aylık yüzde 3,80 ve yıllık yüzde 53,50 seviyelerini gösteriyor.

TÜİK aynı saatte yurt içi üretici fiyatlarını da yayımlayacak. Üretici fiyatlarında en son artış oranı yüzde 97,72 seviyesinde oldu.

Avrupa'da günün ilk önemli verisi saat 10:45'te Fransa sanayi üretimi olacak. Ülkede en son sanayi üretiminde yüzde 2,0 artış yaşandı.

Veriler, Avrupa için hizmet sektörü PMI rakamları ile devam edecek. Rusya ile başlayacak, İspanya, İtalya, Fransa, Almanya, Euro Bölgesi ve İngiltere PMI verileri açıklanacak.

 

 

 

 

Gözler yurt içinde ve yurt dışında önemli verilerde! Enflasyon rakamları ve TÜFE verisi bugün belli oluyor ile ilgili etiketler ekonomi TUİK enflasyon TÜFE