Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya istifa etti!

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, gazetedeki "toplu iş sözleşmesi" krizi nedeniyle istifa etti! İşte krizin perde arkası...

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Cumhuriyet gazetesinin üç yıldır genel yayın yönetmenliğini yapan Aykut Küçükkaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Küçükkaya'nın istifasına, TGS ile başlayacak toplu iş sözleşmesi görüşmeleri öncesinde gazete yönetimi ile yaşadığı anlaşmazlığın olduğu öğrenildi. Bu çerçevede, Cumhuriyet Vakfı Başkanı Alev Coşkun’un, "Ya çalışma arkadaşların istifa edecek ya da sen genel yayın yönetmenliğini bırakacaksın" talebi nedeniyle görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya istifa etti!

''Cumhuriyet’e ve ilkelerine duyduğum saygı gereği'' başlığıyla yayınladığı açıklamasında Küçükkaya, istifa etmesindeki temel nedenin gazete içerisinde yaşanan ''Toplu İş Sözleşmesi'' süreci olduğunu söyledi. 

 

Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya istifa etti! ile ilgili etiketler Cumhuriyet Gazetesi istifa aykut küçükkaya genel yayın yönetmeni
GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.