Gaziantep Otoyolu'nda mahsur kalan vatandaş yaşanan durumun vehametini gözler önüne serdi!

Gaziantep'te dün akşam saatlerinde şiddetini artıran kar yağışı hayatı felç etti. Yarım metreyi bulan kar yağışı nedeniyle ulaşımın durduğu Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu'nda bir vatandaşın çektiği video sosyal medyada gündem oldu. Saatlerce otoyolda rehin kaldıklarını belirten vatandaş "İnşallah açlıktan ya da soğuktan ölmeyiz" dedi.

Yurt geneli pek çok il beyaz esaret altında.

Dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı Gaziantep'te hayatı adeta felç ederken, yarım metreyi bulan kar nedeniyle Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu'nda ulaşım saatlerce sağlanamadı.

OTOYOLDA SAATLERCE REHİN KALDILAR

Yüzlerce vatandaşın araçlarında mahsur kaldığı bölgeden gelen görüntüler ise yaşanan durumun vahametini gözler önüne serdi. Otoyolda saatlerce rehin kaldığını belirten bir vatandaşın yayınladığı video ise sosyal medyada büyük ses getirdi.

 

YAŞADIĞI ÇARESİZLİĞİ PAYLAŞTI

Yakıtının neredeyse bitmek üzere olduğunu belirten vatandaş paylaştığı videoda, bölgeye AFAD, itfaiye ve 112 ekiplerinin intikal etmediğinden dert yanarken, durumun gitgide kötüleştiğine vurgu yapıyor.

"İNŞALLAH AÇLIKTAN YA DA SOĞUKTAN ÖLMEYİZ"

Otoyolda saatlerce mahsur kalan vatandaş yaşadığı çaresizliği ise "İnşallah açlıktan ya da soğuktan ölmeyiz" ifadesiyle dile getiriyor.

VALİ AÇIKLAMA YAPTI

Vali Davut Gül yaptığı açıklamada, dün geceden beri otoyolun kapalı olduğunu hatırlattı. Hasta ve tedaviye ihtiyacı olan vatandaşların kurtarılmasında ekiplerin öncelikli olarak görev yaptığını anlatan Gül, "Otoyol kapalı. Acil hasta olanları buna benzer tedavi ihtiyacı olanları, sağlık görevlileri merkezlere ulaştırıyor. Yani tedaviye ihtiyacı olup da sağlık merkezine ulaşamayan kimse yok." dedi.

 

"2 BİN KİŞİ KURTARILDI"

Gece boyunca otoyoldaki 7 bin kişiye kumanya dağıtıldığını dile getiren Gül, şöyle konuştu:

"Kar kalınlığı 45-50 santimetre. Otoyoldaki temel neden tır kazaları. Ekiplerimiz kazaya karışan tırları tek tek çekmeye çalışıyor. Karayollarının yanı sıra tüm kamu kurumlarının yanı sıra da özel sektörden temin ettiğimiz iş makineleri çalışmalarını sürdürüyor. Yer yer tipi de var. Bu da çalışma şartlarını daha da zorlaştırıyor. Gündüz gözüyle biraz daha rahat hareket edilir diye düşünüyoruz. Şu an için otoyoldaki 2 bin kişi kurtarıldı."

Gaziantep Otoyolu'nda mahsur kalan vatandaş yaşanan durumun vehametini gözler önüne serdi! ile ilgili etiketler Gaziantep Sosyal Medya video Adana otoyol tarsusu

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Yaşar Alptekin, camide vaaz verdiği anları sosyal medya hesabında yayınladı

İslamiyet’e yöneldikten sonra bambaşka biri olarak yıllar sonra karşımıza çıkan eski manken, oyuncu ve dansçı Yaşar Alptekin, Eminönü'ndeki Marputçular Camii'nde cemaate vaaz verdi. Cemaate hayatındaki değişimden bahseden Alptekin anne ve babasının hayır duası sayesinde İslamiyet ile şereflendirildiğine dikkat çekti.