Gabar Dağı'nda kaliteli ve yüksek miktarda petrol rezervi bulunmuş...Duyurusunu Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak

Enerjide dışa bağımlılığı bitirmek için çalışmalarını sürdüren Türkiye petrol arama çalışmalarını son hızla sürdürüyor. 50 yıl önce beton ile kapatılan kuyularda "petrol" çıkarken gözler bu kez Şırnak'a çevrildi.

Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Diyarbakır ve Malatya’nın ardından gözler Şırnak’a çevrildi. Konuyla alakalı Sabah yazarı Yavuz Donat Şırnak'ta bulunan petrol rezervi ve miktarına ilişkin önemli bir yazı kaleme aldı. Donat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önümüzdeki günlerde bununla ilgili bir duyuru yapacağını aktardı.

Petrol keşfininin devamının da geleceğini söyleyen Yavuz Donat, yakında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da bu sevindirici gelişmeyi kamuoyuyla paylaşacağı bilgisine ulaştı.

İşte Donat'ın "Özel ve güzel" başlıklı yazısının ilgili bölümü:

Resmi açıklamayı Erdoğan'ın yapacağı söyleniyor

"Gabar Dağı'na giden yolda... Akçay köyünde... Kasrik beldesinde... Cudi Dağı civarında... Arazi araçları gördük... Yüksek tekerlekli... Jeep... Jeep... Jeep.

Araçlar... TPAO'ya ait... Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı.

Ayrıca... Şehirde... Otelde... Sağda solda mühendisler gördük... TPAO personeli.

Sorduk... Araştırdık... Ve öğrendik ki:

 TPAO petrol arıyor... Sondaj kuleleri kuyu açıyor.

"Günlük rezervin 20 bin varile çıkması an meselesi"

Gabar Dağı'nda petrol bulundu... Günde 5 bin varil... Sondajlar sürüyor... Günlük rezervin 20 bin varile çıkması an meselesi.

 Rezerv... Milyar dolarlar konuşuluyor... Çok sıfırlı rakamlar... Her yeni kuyu ile birlikte, rakamlar da yükseliyor... 250 milyar dolar gibi.

Resmi açıklamayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı söyleniyor.

2023'ün ilk müjdesi... Yeni yılın moral yükseltecek haberi... Büyük sürpriz. Hayırlı olsun." 

Gabar Dağı'nda kaliteli ve yüksek miktarda petrol rezervi bulunmuş...Duyurusunu Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak ile ilgili etiketler
GÜNÜN VİDEOSU

Arjantin'de Merkez Bankası için cenaze töreni düzenlendi!

Arjantin'de yeni başkan Javier Milei'nin destekçileri Merkez Bankası'nın kapısında cenaze töreni düzenledi. Javier Milei, hiperenflasyonu sona erdirmek için "merkez bankasını kapatma" sözü vermişti.