Ford 40 binden fazla otomobilini geri çağırıyor

ABD'li otomotiv üreticisi Ford, 40 binden fazla otomobilini geri çağırıyor. ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), Ford'a dair bir soruşturma başlattığını duyurdu ve şirketin satışa sunduğu 42 binden fazla aracın yangın riski taşıması nedeniyle geri çağrılmasına karar verdi.

ABD'li otomotiv üreticisi Ford'a kendi ülkesinde soruşturma açıldı.

Cuma günü yapılan açıklamada, NHTSA'nın Ford hakkında başlattığı soruşturmanın sebebi, araçların motor bölümünde yangına yol açabilecek bir yakıt sızıntısı endişesi oldu. Bu durumdan etkilenen araçlar arasında 2022-2023 model yıllarına ait Bronco Sport ve 1.5L motorlu 2022 Ford Escape SUV'lar bulunuyor.

KAPUT ALTINDA YANGIN RİSKİ OLUŞTURABİLİR

Otomobil güvenliği düzenleme kurumu, Ford'un 2022-2023 model yılı Bronco Sport ve 1.5L motorlu 2022 Ford Escape SUV'lar için önerdiği geri çağırma çözümünün yeterliliğini ve güvenlik sonuçlarını gözden geçirdiğini açıkladı.

Ford, yakıt enjektörünü çatlatabilecek ve yakıt sızdırabilecek, bu da kaput altında yangına neden olabilecek yeni bir yakıt enjektörünü geri çağıracağını bildirdi.

Ford, bir motor kontrol yazılımı güncellemesi ve bir tahliye kurulumu üzerinde çalışırken, çatlak yakıt enjektörünü değiştirmenin ise riskli olduğunu bildiriyor.

Şirketten yapılan açıklamada, 1.5L Escape ve Bronco Sport araçlarında beş adet kaporta altı yangından haberdar olunduğu ancak konuyla ilgili herhangi bir kaza veya yaralanma raporunun bulunmadığı kaydedildi.

NHTSA, Ford'un 2022 yılında yaklaşık 522 bin adet 2020-2023 Ford Escape ve 2021-2023 Ford Bronco Sport'u aynı sorun nedeniyle aynı çözümle geri çağırıldığını belirtti.

Ford 40 binden fazla otomobilini geri çağırıyor ile ilgili etiketler Ford Otomobil
GÜNÜN VİDEOSU

TBMM'de 'sokak hayvanları yasası' gerginliği! Çocuğunu kaybeden annenin üzerine yürüdüler

Sahipsiz hayvanlara yönelik yasa teklifinin komisyon görüşmelerine katılmak isteyen dernek temsilcileri ile meclis personeli arasında gerginlik yaşandı. Sokak hayvanlarının saldırısıyla çocuğunu kaybeden anne muhalefete tepki gösterirdi. Muhalif milletvekilleri acılı annenin üzerine yürüdü