Filtre kahve nasıl yapılır? Evde filtre kahve demleme yöntemleri!

Son dönemin en popüler sıcak içecekleri arasında yer alan filtre kahve, birbirinden farklı demleme yöntemleriyle kendine hayran bırakıyor. Kahve düşkünü vatandaşlar, evde kendi filtre kahvelerini farklı yöntemlerle nasıl demleyebileceklerini merakla araştırıyor. Peki, filtre kahve nasıl demlenir? Evde filtre kahve demleme yöntemleri! Detaylar haberimizde...

Kahve, birçok kişi için vazgeçilmez içecekler arasında yer alıyor. Özellikle filtre kahve, ister sabah kahvaltıdan sonra, ister akşam yemeğinden sonra muhabbetlerimize eşlik ediyor... Pek çok vatandaş, farklı yöntemlerle evde nasıl filtre kahve demleyebileceğini merakla araştırıyor. İşte, filtre kahve demleme yöntemleri! Evde filtre kahve nasıl yapılır? Ayrıntılar haberimizde...

Filtre kahve nasıl yapılır? Evde filtre kahve demleme yöntemleri!

KAHVE MAKİNESİ

Evde kahve yapmanın ilk akla gelen yöntemi filtre kahve makinesidir. Kahve makinesinde kahve demlerken yapmanız gereken tek şey makinenin talimatlarını takip etmek. Hazneye su koyun, filtreyi yerleştirin ve çekilmiş kahve çekirdeklerini koyun. Ardından düğmeye basın ve kahveniz demlenmeye başlasın. Ancak evinizde kahve makineniz yoksa filtre kahve demlemek için deneyebileceğiniz birçok alternatif yol var.

Filtre kahve nasıl yapılır? Evde filtre kahve demleme yöntemleri! - Resim : 2

FRENCH PRESS

Makinesiz filtre kahve yapımının en basit yöntemi kesinlikle French press kullanmak. Yapmanız gerekenler ise son derece basit; Öğütülmüş kahveyi french press'e koyun, kaynamış suyu yavaşça kahvenin üzerine dökün, yaklaşık 5 dakika kadar demlenmesini bekleyin ve bastırın.

Filtre kahve nasıl yapılır? Evde filtre kahve demleme yöntemleri! - Resim : 3

MOKA POT

Moka pot, çok eski bir kahve demleme yöntemidir. Özellikle son dönemlerde yeniden popüler oldu. Moka potta demlenen kahve, fltre kahveye göre daha yoğun tat ve kafein içeriyor. Eğer kahvenin tadı size çok sert gelirse biraz su ekleyerek yumuşatabilirsiniz.

Moka pot üç bölümden oluşuyor; en aşağıda su haznesi, ortada kahve haznesi ve en üstte demlenen kahvenin çıktığı hazne. Moka potun en altına su koyun. Orta kısımdaki bölmeye de öğütülmüş kahveyi koyun ve sıkıca kapatın. Ocağın üstüne, kısık ateşte koyun.

Filtre kahve nasıl yapılır? Evde filtre kahve demleme yöntemleri! - Resim : 4

POUR OVER

Evde kahve demlemenin bir diğer yolu ise pour over yöntemi. Bu yöntem, tek kişilik kahve demlemek için ideal. İhtiyacınız olan şeyler; kahve filtresi, filtre tutucu ve filtre tutucuya uygun bir kahve demliği.

Kahve filtresini, filtre tutucuya geçirin, filtrenin içine öğütülmüş kahveyi yerleştirin ve kahvenin üzerine yavaşça sıcak suyu ekleyin. 3-4 dakika demlendirdikten sonra kahveniz içmeye hazır.

Filtre kahve nasıl yapılır? Evde filtre kahve demleme yöntemleri! ile ilgili etiketler kahve filtre kahve Filtre kahve nasıl yapılır
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...