Fenerbahçe yönetimi topantısını yaptı! İşte Advocaat için çıkan karar

Fenerbahçe'de Alanya beraberliği moralleri bozarken, yönetimin teknik direktör Dick Advocaat'ın arkasında olduğu öğrenildi.

Kadıköy'de "Yönetim istifa" sesleri yükselse de, Advocaat maç sonunda "Yönetim benden iyisini bulacaksa hemen yarın bunu yapabilirler, ben kendim için değil kulüp için buradayım" diyerek yönetime bir mesaj yollasa da, sarı-lacivertli yönetim radikal bir karar eşiğinde değil. Hatta yöneticilerin maçı izlerken yakınındakilere "Son vuruşları Advocaat mı yapacak, şutu Advocaat mı çeksin, son pasları biz mi sahaya girip verelim" şeklinde serzenişlerde bulundukları öğrenildi.

VAN PERSİE HOCASINI DİNLEDİ, AMA EMENİKE, STOCH VE VOLKAN ŞEN İSE...

Edinilen bilgilere göre Emenike'nin oyundan alınışının nedeni ileride baskı yapmaması. Aytemiz Alanyaspor maçında skor 1-1 iken 64'te oyundan çıkarılan Emenike'nin hocasını dinlemediği ortaya çıktı. Advocaat'ın "sürekli ileride rakibe baskı yap" dediği Emenike bunu bu maçta başaramadı. Stoch'u oyuna alırken "senden şut çekmeni istiyorum" dediği öğrenilen Advocaat'a karşılık Slovak oyuncu da kendisini oyuna kaptırdı ve sürekli yan paslarla kaleden uzak oynadı. Volkan Şen'in ise son paslar ve son vuruşlardaki tutarsızlığı saç baş yolduruyor. Takımı öne ve hızlı taşıyan tek isim gibi gözüken Volkan hem şanssızlıklar yaşıyor hem de son kararlardaki isabetsizliği takımı olumsuz etkiliyor. Çalışkanlığı ve hırsı böylece boşa gitmiş oluyor. Aytemiz Alanyaspor maçında forvet oyuncularından sadece Van Persie istenilen taktik düzene uydu. Emenike'nin yanında oyuna başlayan Persie, dakikalar ilerleyip forvete top aktarma sancısı yaşanınca Advocaat'ın talimatıyla biraz geri geldi ve orta alandaki paslaşma trafiğine yardım etmeye çalıştı.

SAVUNMADA KENAR OYUNCULARI ADAM KAÇIRIYOR

Öte yandan Advocaat savunmanın sağ ve sol bekini Manchester United maçında değiştirme yolunu seçecek. Wiel ve Hasan Ali'nin arkaya adam kaçırdıklarını gözlemleyen Hollandalı teknik adamın Wiel'in yerine Şener'e görev vermesi beklenirken, Hasan Ali de formayı İsmail'e kaptırabilir.

LENS VE SOW YİNE YOK

Fenerbahçe'de sakatlığı süren oyunculardan Ozan'ın yanı sıra Lens ve Sow'dan da kötü haber geldi. İki oyuncunun Manchester United maçına da yetişemeyecekleri belirtildi. Lens ve Sow için kulüp doktorları 20 Ekim Perşembe günü oynanacak Manchester maçını hedef alırken, bu oyuncuların iyileşme süreci uzadı.

Uğur DEMİRKIRDI, İstanbul-DHA

Fenerbahçe yönetimi topantısını yaptı! İşte Advocaat için çıkan karar ile ilgili etiketler Fenerbahçe Dick Advocaat