Felaketi yaşayan Bozkurt'ta sığındığı aracın içinden çağrı yaptı: Lütfen sesimizi duyun!

Batı Karadeniz'de etkili olan sağanak yağış önüne geleni alıp götürmeye devam ediyor. Bölgede arama kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ederken sosyal medyada bir vatandaş selde sığındığı aracının içinden yardım çağrısı yaptı. Ağlayarak durumun vehametini anlatan Kübra Çelik isimli vatandaş, "Şu anda ihtiyaçlarımızı giderebileceğimiz hiçbir yer yok. O yüzden lütfen sesimizi duyun. Buraya yardım gerekiyor" dedi.

Batı Karadeniz bölgesindeki Kastamonu'nun Bozkurt ve İnebolu ilçesi başta olmak üzere Bartın ile Sinop'ta etkili olan sağanak yağış, büyük hasara yol açtı.

SOSYAL MEDYADAN YARDIM ÇAĞRISI YAPTI

Binaların yıkıldığı, araçların apartman aralarında kaldığı ve en kötüsü de can kayıplarının yaşandığı bölgede hayatını kaybedenlerin sayısı her geçen saat artıyor. Ekiplerin var gücüyle arama - kurtarma çalışmalarına devam ettiği bölgeden iyi haberler beklenirken, sosyal medyada Kübra Çelik isimli kadın yardım isteğinde bulundu.


"MARKET, MANAV, ECZANE KALMADI"

Sel felaketi nedeniyle market, manav ve eczanelerin kapandığını belirten Kübra Çelik, "Videomun altına ünlüleri etkileyin. Sesimizi duyurun. Aklınıza kim geliyorsa. Burada şu an hiçbir şey kalmadı arkadaşlar. Market, manav, eczane hiçbir şey kalmadı. Çocukların ihtiyaçları çok çok önemli. Bebek mamalarına ihtiyacımız var" dedi.

"BOZKURT RESMEN SİLİNDİ"

Sel felaketinin büyüklüğünü anlatan sosyal medya kullanıcısı Çelik, "Hava şartları burada çöktü. İnsanlar hala evlerin çatılarında bekliyorlar. Bozkurt silindi resmen. Bozkurt afet bölgesi ilan edilsin. Ünlülerden, aklınıza gelen herkesten yardım isteyin. Rica ediyorum" ifadelerini kullandı. Diğer yandan genç kadının, videoyu çektiği sırada gözyaşlarını tutamaması da gözlerden kaçmadı.

 

Felaketi yaşayan Bozkurt'ta sığındığı aracın içinden çağrı yaptı: Lütfen sesimizi duyun! ile ilgili etiketler Bozkurt Kastamonu Sel video araba çağrı

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.