Fazıl Say'ın Bahçeli üzerinden yaptığı İmamoğlu savunmasına tepki: Sanatçısın, sanatınla kal

İstanbulluların karla mücadele ettiği saatlerde balıkçıda olduğu ortaya çıkan İBB Başkanı İmamoğlu'na tepkiler devam ederken İmamoğlu hakkındaki "balık keyfi" tartışmalarına katılan piyanist Fazıl Say, paylaştığı mesajda MHP lideri Devlet Bahçeli'nin de adını geçirmişti. Konuya ilişkin MHP'den Say'a yanıt geldi. MHP'li İsmail Özdemir Say'a seslenerek, "Sanatçısın, sanatınla kal" dedi.

İstanbul'da şiddetli kar yağışı etkili olurken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, bir balıkçıda İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott'la yemekte olduğu ortaya çıkmıştı.

Tepki çeken buluşma daha sonra Ekrem İmamoğlu tarafından yapılan açıklama ile de doğrulandı.

Piyanist Fazıl Say ise, konuya dair Twitter'dan yaptığı paylaşımla, ilgili fotoğrafa göndermede bulunarak, İmamoğlu çifti ile daha önceden çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı ve görüntünün eski olduğuna dair imada bulundu:

"Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu'nun dün gece bir restoranda görüldüğü yanlış haberdir. İşin gerçeği şudur; bu 4 kişi dün bütün gece diskoda çılgınlar gibi dans etmiş ve içmiş eğlenmiştir. Fotoğrafı çeken kişi de Devlet Bahçeli'dir! Salvador Dali'nin de selamları var!"

MHP'DEN SAY'A YANIT GELDİ

Say'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi içine kattığı paylaşımı üzerine MHP'den yanıt geldi.

MHP'nin Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, yanıtında şu ifadeleri kullandı:

"1-İcra ettiği sanatıyla meşgul olmasının kendisi ve camiası açısından daha faydalı olacak bir piyanistin, komiklikten öte lüzumsuz ve hadsiz beyanlarla siyasi yorumlarda bulunmaya kalkması Mesnevi'de hikayesi anlatılan tezeğe saplanmış, kuyruğu kalkık fareyi akıllara getiriyor.

2-Böyle olunca bu piyanistin, piyonist bir edayla Sayın Genel Başkanımıza dil uzatmaya yeltenmesi yerli yersiz öten horozları susturmak için bir parça yağ ile olan imtihanlarına varan akıbetlerini de hatırlatıyor.

3-Fazıl Say, bu yüzden sen sen ol, nasıl öteceğini iyi bil! Yoksa Maazallah sesim çıksın diye uğraşırken, o sesin başkaca ayıplarını ortaya dökmesin. Sanatçısın, sanatınla kal."

 

Fazıl Say'ın Bahçeli üzerinden yaptığı İmamoğlu savunmasına tepki: Sanatçısın, sanatınla kal ile ilgili etiketler Fazıl Say MHP İmamoğlu bahçeli
GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.