Evlat nöbetindeki baba: Eylemimizden rahatsız olanlar çocuklarımıza işkence yapmaya başlamışlar

Çocukları terör örgütü PKK tarafında kaçırılan ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki eylemler devam ediyor. Ailelerin eylemi 824 gündür devam ederken 2019'da 16 yaşındayken kaçırılan oğlu Yusuf için eylemini sürdüren Celil Begdaş, "Burası Kandil’e açılan kapı. Eylememizden rahatsız oldukları için çocuklarımıza işkence yapmaya başlamışlar” dedi.

HDP İl Başkanlığı binası önünde evlat nöbeti tutan 247 ailenin, 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eyleminde 824'üncü güne girildi. Eylemi ilk başlatan Hacire Akar ile birlikte 33 aile, çocuklarına kavuştu. 2019'da kaçırılan oğlu Yusuf için nöbetini sürdüren Celil Begdaş, eylemlerinden rahatsız olan terör örgütünün çocuklarına işkence yapmaya başladığını belirtip, “Çocuklarımız kandırıldı. Teslim olan çocuklardan aldığımız bilgilere göre, bizim çocuklarımıza işkence yapıyorlar. Bizim eylemimizden rahatsız oldular. Artık bu binaya bile bakacak halimiz kalmadı” diye konuştu.

Evlat nöbetindeki baba: Eylemimizden rahatsız olanlar çocuklarımıza işkence yapmaya başlamışlar

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 'Helallik isteyeceğiz' sözünü hatırlatan Begdaş, “Kılıçdaroğlu ve Akşener’e sesleniyorum. 'Helal edin’ diyor. Biz hiçbir zaman onları helal etmiyoruz. Çocuklarımızı getirsinler. Bizim evlatlarımızdan ellerini çeksinler. Buranın bir kapısı Meclis, bir kapısı Kandil. Benim çocuğum bu binadan götürüldü. Yuvam dağıldı. Bu anaların, babaların evlatlarını versinler. Bunu bize yaşatmaya kimsenin hakkı yok. Çocuklarımıza işkence yapıyorlar, baskı kuruyorlar” dedi.

Evlat nöbetindeki baba: Eylemimizden rahatsız olanlar çocuklarımıza işkence yapmaya başlamışlar ile ilgili etiketler Diyarbakır evlat nöbeti PKK
GÜNÜN VİDEOSU

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama! İşte o görüntüler

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama meydana geldi. Faaliyete geçen yanardağ helikopter ile böyle görüntülendi...