Erdoğan'ın ilk açıklaması neden yayınlanmadı? İşte yanıtı...

15 Temmuz gecesi Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otelde yaşananları izleyen gazeteci Kürşad Keskin'in o geceye dair tespitleri ilginç.

15 Temmuz gecesinin en önemli anı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CNN Türk'te Hande Fırat ile cep telefonu üzerinden gerçekleştirdiği ve halkı sokağa çağırdığı tarihi canlı yayın olmuştu. FETÖ'cü hainlerin kalkışma hareketinin püskürtülmesinden sonraysa aslında Cumhurbaşkanı'nın o gece bulunduğu Marmaris'te gazetecileri çok daha erken saatlerde kaldığı otele çağırarak açıklama yaptığı, ancak bu açıklamanın yayınlanmadığı ortaya çıkmıştı.

FETÖ'cü ihanet gecesinin karanlıkta kalan bu olayıyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. 15 Temmuz gecesi Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otelde yaşananları izleyen gazeteci Kürşad Keskin'in o geceye dair tespitleri ilginç. İşte o tespitler:

"Otele giderken sahilde bekleyen 6-7 sahil güvenlik botunun oteli kuşattığını fark ettik. Daha sonra basın açıklaması için otele girdik.

Cumhurbaşkanımız millete seslendiği tarihi açıklamasını yaptı. Cumhurbaşkanımızın açıklamasını takip eden ajans muabirlerinden bir tanesinintelefonunun şarjı bitmişti. Diğerinin ise telefonunda internet paketi yoktu. 2 ajans, Cumhuraşkanımızın açıklamasını bu nedenle canlı veremedi. Basın açıklamasından sonra bunu internete yüklemeye başladık. O sırada darbeciler interneti kesti. O gece 2 ajans muhabirinin şarj ve internet problemi olmasaydı, Cumhurbaşkanımızın açıklamasını en az 1 saat önce dünya duyacak ve darbecilerin planları bozulacaktı"

Erdoğan'ın ilk açıklaması neden yayınlanmadı? İşte yanıtı... ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.