Erdoğan: Hastanelerimizde şu anda herhangi bir sıkıntımız yok, durum pozitif

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınıyla mücadeleye ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Omicron varyantıyla ilgili, "Vaka sayılarında artış oluyor ama grip sürecine geçiş de hızlı oluyor. Hastanelerimizde şu anda herhangi bir sıkıntımız yok" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Büyük Çamlıca Camisi'nde kıldı.

Cumhurbaşkanı namaz çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Omicron varyantına ilişkin değerlendirmede bulunan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

Herhangi bir işgal bölgenin huzuru için ihlal doğurur. Herhangi bir huzursuzluğun doğmasını kabul etmiyoruz. Bir barışın olmasında arabulucu olabiliriz.

"ENDİŞEYE GEREK YOK"

Omicron daha da olumlu istikamette gelişmelere vesile oldu. Vaka sayılarında artış oluyor ama grip sürecine geçiş de hızlı oluyor. Hastanelerimizde şu anda herhangi bir sıkıntımız yok. Durum pozitif.

Endişeye gerek yok. Her geçen gün daha iyiye gidiyoruz. Vatandaşlarımız da dikkatli olmalı. Maske, mesafe kurallarına dikkat etmemiz iyi olur. Elimizden gelen tüm tedbirleri alıyoruz, almaya devam edeceğiz.

20 OCAK KORONAVİRÜS TABLOSU

Türkiye'de son 24 saatte 414 bin 312 Kovid-19 testi yapıldı, 71 bin 843 kişinin testi pozitif çıktı, 166 kişi yaşamını yitirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Küresel salgının ulaştığı nokta ve hastalığın yayılma hızı dikkate alındığında, maske kullanımı ile sosyal mesafeye, hijyen kurallarına uyulmasının önemi daha çok artmıştır. Hatırlatma dozu aşılarının da aynı şekilde Omicron varyantına karşı önemli bir tedbir olduğu unutulmamalı" açıklamasını yaptı.

Erdoğan: Hastanelerimizde şu anda herhangi bir sıkıntımız yok, durum pozitif ile ilgili etiketler Cumhurbaşkanı Erdoğan salgın Omicron vaka artışı
GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.