Emine Erdoğan ve lider eşlerinden dünyaya Gazze mesajı: Hiçbir ideoloji masum insanın canından değerli değildir!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Filistin İçin Tek Yürek Lider Eşleri Zirvesi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Gazze için dünyaya seslenen Emine Erdoğan, “Hiçbir ideoloji masum bir insanın canından değerli değildir” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın inisiyatifiyle, lider eşleri bugün İstanbul'da 'Filistin İçin Tek Yürek Zirvesi'nde bir araya geldi.

Emine Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Bu narsizme insanlığın yenik düşürülmesini reddediyorum. Hiçbir meşru siyasi anlayış zulmü kapsamaz. İnançların yaşanmasını engelleyenleri tarih gösteriyor. Bugün bu zulmü gerçekleştirenler bilsinler ki isimleri firavunun yanında anılacaktır. Zalimlikle aynı yerde anılacaksınız. Bu vahşeti durdurmak için hangi ölüm eşiğini bekliyorsunuz.

Kendisinden olmayanları değersizleştiren karanlığa teslim olmayacağız. Masumu, kadını ve çocuğu geldiği yere göre değerlendiren zihniyetin karşısında duracağız. Bu savaş değil, bu iyinin güzelin batıl ile kavgası. Gazze’de kitlesel bir kıyım sürerken sesi olmaya davet ediyorum.

Ateşkes ilan edilene kadar biz de elimizdeki araçlarla nöbet tutalım. Bir araya gelince çok daha güçlü sesimiz var. Gelin Filistin’de barış için inisiyatif haline getirelim.

Tam bağımsız Bir Filistin ile iki devletli çözümü sağlayalım. Gazze çocuklarını aydınlık bir gelecek sağlayabilecek şekilde yeniden inşa edilmelidir. Bir fon kurulmalıdır. Bu karanlık resmin karşısında bir Filistin hayalimiz var. Babaların korkusuzca çocukları ile buluştuğu bir Filistin."

 

Emine Erdoğan ve lider eşlerinden dünyaya Gazze mesajı: Hiçbir ideoloji masum insanın canından değerli değildir! ile ilgili etiketler Emine Erdoğan Filistin İsrail
GÜNÜN VİDEOSU

Giresun'da fırtına etkisiyle deniz taştı! Mini tsunami dehşeti kamerada...

Giresun'da etkili olan fırtına nedeniyle deniz taştı. Mini tsunami yaşanan Tirebolu ilçesinde o anlar saniye saniye kameralara kaydedildi.