Elon Musk "Devasa para fırınları" olarak niteledi: Tesla'nın fabrikaları milyarlarca dolar kaybetti

Tesla CEO'su Elon Musk, Çin'deki tedarik sıkıntıları nedeniyle Almanya ve ABD'deki fabrikaların milyarlarca dolar kaybettiğini söyledi. Söz konusu fabrikaları "Devasa para fırınları" olarak niteleyen ünlü milyarder, firmada işten çıkarmalar konusunda uyarıda bulundu.

ABD'li milyarder Elon Musk, yeni Tesla fabrikalarının milyarlarca dolar kaybettiğini söyleyerek Berlin ve Texas'taki fabrikaları "devasa para fırınları" olarak tanımladı.

Tesla'nın devasa bir fabrikasına sahip olan Şanghay da dahil olmak üzere bu yıl Çin'deki COVID-19 karantinaları, üreticilerin çalışmasını giderek daha zor hale getirdi.

Son haftalarda Musk, firmada işten çıkarmalar konusunda uyarıda bulundu.

Elektrikli araç üreticisinin CEO'su olan Musk, "Hem Berlin hem de Austin fabrikaları şu anda devasa para fırınları. Bu gerçekten dev bir kükreme sesi gibi, yani yanan paranın sesi" dedi.

Musk, giga fabrikaların bu yılın başlarında açıldıklarından beri üretimi artırmak için mücadele ettiğini söyledi.

Tesla'nın Austin'deki sitesi şu anda az sayıda araba üretiyor, çünkü pillerinin bazı bileşenleri bir Çin limanında sıkışmış durumda.

Çin'deki yetkililer, COVID-19 enfeksiyonlarındaki artışa yanıt olarak bu yılın başlarında bazı şehirlerini kilitledi.

Şanghay'ın finans, üretim ve nakliye merkezi de dahil olmak üzere insanların ve malzemelerin hareketine sert kısıtlamalar getirildi.

Elon Musk "Devasa para fırınları" olarak niteledi: Tesla'nın fabrikaları milyarlarca dolar kaybetti ile ilgili etiketler Tesla Fabrika elon musk
GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.