Elmalı davası nedir? Olay nasıl sonuçlandı? Anne ile baba tutuklandı mı?

Antalya’nın Finike ilçesinde yaşanan olayda 7 ve 10 yaşlarında cinsel tacize uğradıkları iddia edilen ve bunu resimlerle anlatan iki çocuğun davası olarak bilinen Elmalı davasında 3. duruşma görüldü. Sanıklara tahliye çıktı. Peki, Elmalı davası nedir?

Antalya’nın Finike ilçesinde yaşanan olayda 7 ve 10 yaşlarında cinsel tacize uğradıkları iddia edilen ve bunu resimlerle anlatan iki çocuğun davası olarak bilinen Elmalı davasında 3. duruşma görüldü. Sanıklara tahliye çıktı. Peki, Elmalı davası nedir?

Antalya’nın Finike ilçesinde kız çocuğu G.E.G. (7) ile ağabeyi İ.E.G.'nin (10), cinsel istismara uğradıkları iddia edilen dava ile ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan anne Merve A. ile üvey baba Rahmi A., yargılandıkları Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tahliye edildi.

Geçen sene Haziran ayında Balıkesir'de savcılığa giden babaanne G.S., o dönem 6 ve 9 yaşında olan iki torununun cinsel istismara uğradıklarını iddia etti. Eski gelini Merve A., kocası Rahmi A. ile gelininin erkek arkadaşlarından şikayetçi olundu. Savcılık, babaannelerinin yanında olan ve cinsel istismara uğradıkları iddia edilen ana sınıfı öğrencisi G.E.G. ile ağabeyi İ.E.G.'nin, Çocuk İzlem Merkezi'nde ifadesine başvurdu.

Elmalı davası nedir? Olay nasıl sonuçlandı? Anne ile baba tutuklandı mı?

ELMALI DAVASI NASIL SONUÇLANDI?

Anne ve babasının ayrıldığını söyleyen G.E.G., annesi Merve A.'nın Rahmi A. ile evlendiğini, ancak F., A., M. ve M. adlı erkeklerle de ilişkisi olduğunu söyledi. Geçen sene üvey babası Rahmi A. ile isimleri F., A. ve M. olan kişilerin kendilerine cinsel istismarda bulunduğunu belirtti.

G.E.G.'nin, başından geçen olaylarla ilgili annesi Merve A., üvey babası Rahmi A. ve dayısı S.'den şikayetçi olduğunu ve ağabeyiyle kendisine çok acı çektirdiklerinden bahsetti. G.E.G., anneanne F.G. ile dayısı S. C.G.'nin de kendisini çok dövdüğünü sözlerine ekledi.

Savcıya ifade veren ağabey İ.E.G. ise anneannesinin Finike'deki evinde kaldığı 7-8 aylık süreçte oklava ve şarj kablolarıyla dövüldüğünü söyledi. İ.E.G., üvey baba Rahmi A., M. ve dayısı S.'nin kendisinin özel bölgelerine dokunduğundan bahsetti.

Küçük kız ve ağabeyi, başlarına gelenleri, deftere yaptıkları çizimlerle de anlatmaya çalışırken bu resimler de soruşturma dosyasına girdi.

Elmalı davası nedir? Olay nasıl sonuçlandı? Anne ile baba tutuklandı mı? - Resim : 2

Yürütülen soruşturma kapsamında anne Merve A. ile üvey baba Rahmi A. tutuklanırken, olaya ilişkin davanın üçüncü duruşması dün Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya anne Merve A. ve üvey baba Rahmi A. tutuklu bulundukları Antalya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan SEGBİS vasıtasıyla katılırken, suça sürüklenen çocuk sıfatıyla tutuksuz yargılanan dayı S.C.G. ile tarafların avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

Merve A., ifadesinde, "Çocuklarımın dolduruşa gelerek yalan beyanda bulunduklarını düşünüyorum. Suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum. Tahliyemi ve beraatımı istiyorum" derken; Rahmi A. da "Çocuklara biz bir şey yapmadık. Suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum. Bu aşamada tahliyemi ve beraatımı istiyorum" diye konuştu.

Elmalı davası nedir? Olay nasıl sonuçlandı? Anne ile baba tutuklandı mı? - Resim : 3

İfadelerinin ardından mahkeme heyeti sanıklar Merve A. ve Rahmi A.'nın yurt dışına çıkış yasağı şartıyla adli kontrolle serbest bırakılmasına hükmederek, duruşmayı erteledi.

ELMALI NEREDE?

Antalya kent merkezinin batısında, Toros Dağları’nın batı kıvrımlarının arasında yer alan bir plato üzerine kurulu olan Elmalı, Antalya’nın en az bilinirliğe sahip ilçelerinden biridir. Türkiye’nin elma ihtiyacını karşılayan en önemli tarım merkezlerinden biri olan Elmalı, ağırlıklı Yörük ve Türkmen nüfusunun etkisiyle geleneksel yaşamın izlerini taşımaktadır.

Elmalı davası nedir? Olay nasıl sonuçlandı? Anne ile baba tutuklandı mı? ile ilgili etiketler Elmalı cinsel istismar