Ekin Koç'un Okul Tıraşı filmi 18 Mart'ta sinemalarda

Ödüllü bir yönetmen olan Ferit Karahan’ın “Okul Tıraşı” filmi izleyenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 18 Mart tarihinde beyazperdedeki yerini alacak filmin başrollerinde Ekin Koç, Mahir İpek ve Cansu Fırıncı gibi ünlü isimler yer alıyor.

Baskıcı ve disiplinli bir yatılı okulda hastalanan arkadaşını doktora ulaştırmaya çalışan ancak okulun bürokrasisini, idarenin vurdumduymazlığını ve zor coğrafi koşulları aşmak durumunda kalan Yusuf’un acı dolu hayat hikayesini anlatan “Okul Tıraşı” filmi 18 Mart tarihinde izleyenlerinin karşısına çıkacak.

Başrollerinde Ekin Koç, Mahir İpek, Cansu Fırıncı, Melih Selçuk ile birlikte çocuk oyuncu Samet Yıldız’ın yer aldığı Okul Tıraşı adlı filmin diğer çocuk oyuncuları ise çekimlerin yapıldığı Van’ın Bahçesaray ilçesinde bölgenin yerel halkı arasından seçildi.

Ferit Karahan’ın Gülistan Acet ile birlikte kaleme aldığı senaryo, yönetmenin kendi hayatından da izler taşıyor.

Ekin Koç'un Okul Tıraşı filmi 18 Mart'ta sinemalarda

Okul Tıraşı Filmi Konusu

Okul Tıraşı, okulda hastalanan arkadaşını doktora götürmeye çalışan bir gencin hikayesini konu ediyor. Bir yatılı okulda okuyan öğrenciler, okulda uygulanan baskı ve disiplinin altında ezilecek duruma gelmişlerdir. Bir gün öğrencilerden birinin rahatsızlanmasına kayıtsız kalamayan arkadaşı Yusuf, onu doktora götürmeye karar verir. Ancak önünde bir dizi engelle karşılaşır. Yusuf, arkadaşını doktora götürmek için, okul bürokrasisini, idarenin takındığı vurdumduymaz tavrı, yaşadıkları yerin zor coğrafi koşulları ve daha birçok sorunla mücadele etmek zorunda kalır.

Okul Tıraşı Filmi Oyuncu Kadrosu

• Ekin Koç
• Mahir İpek
• Cansu Fırıncı
• Melih Selçuk
• Samet Yıldız (Çocuk Oyuncu)

Ekin Koç'un Okul Tıraşı filmi 18 Mart'ta sinemalarda ile ilgili etiketler Ekin Koç okul tıraşı ferit karahan
GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.