E-YDS sınav ücreti ne kadar 2023? Nasıl başvuru yapılır?

ÖSYM tarafından belirli dönemlerde uygulanan e-YDS sınavı başvuru süreci başladı. Sınava girecek adaylar, e-YDS sınavına nasıl başvuru yapılacağını ve sınav ücretini büyük bir merakla araştırmaya başladı. Peki, e-YDS başvurusu nasıl yapılır? Sınav ücreti ne kadar? Ayrıntılar haberimizde...

ÖSYM tarafından her yıl, yüksek lisans ve doktora süreçlerinin yanı sıra, akademik kadrolara başvurularda adayların puanlarını kullanabileceği sınavlar düzenleniyor. e-YDS sınav başvurularının başlamasıyla birlikte nasıl başvuru yapılacağı ve sınav ücreti araştırılmaya başlandı. Peki e-YDS başvurusu nasıl yapılır? Sınav ücreti ne kadar 2023? İşte detaylar...

E-YDS sınav ücreti ne kadar 2023? Nasıl başvuru yapılır?

e-YDS SINAVI NE ZAMAN 2023?

e-YDS 2021/13 İngilizce alanında, 10 Haziran 2023 tarihinde Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana’daki e-sınav uygulama binalarında yapılacak olup sınav cevaplama süresi 180 dakikadır. 

e-YDS SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

2023 e-YDS başvuru ücreti 590,00 TL'dir

e-YDS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Sınava başvuru süreci, 23 Mayıs 2023 – 01 Haziran 2023 tarihleri arasında olup adaylar, başvurularını ÖSYM’nin https://odeme.osym.gov.tr internet adresinden tamamlamaları gerekecek. 

E-YDS sınav ücreti ne kadar 2023? Nasıl başvuru yapılır? ile ilgili etiketler e-YDS ÖSYM
GÜNÜN VİDEOSU

Diyarbakır ve Mardin'de feci yangın! Ölü ve yaralılar var

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan büyük yangına müdahale ediliyor. Yangın sebebiyle 2 vatandaş hayatını kaybederken çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.