e-Okul ne zaman kapanıyor? 1. dönem e-Okul kapandı mı? e-Okul not girişleri ne zaman kapanıyor?

Okulların kapanmasına kısa bir süre kala, e-okul sistemine dair merak edilen sorular artıyor. Öğrencilerin devamsızlık durumu, sınav sonuçları ve karne notları Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) E-Okul sistemi üzerinden görüntülenebiliyor. Bu çerçevede, 'e-Okul kapandı mı? veya 'e-Okul ne zaman kapanacak?' gibi sorular araştırılıyor. Peki, e-Okul ne zaman kapanıyor? 1. dönem e-Okul kapandı mı? e-Okul not girişleri ne zaman kapanıyor? İşte e-Okul'un kapanış tarihi...

Okulların kapanmasına kısa bir süre kala, e-okul sistemine dair artan meraklar göze çarpıyor. Öğrencilerin devamsızlık durumu, sınav sonuçları ve karne notları, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından geliştirilen E-Okul sistemi üzerinden erişilebiliyor. Bu bağlamda, 'e-Okul kapanış tarihi nedir?' veya 'e-Okul ne zaman kapatılacak?' gibi sorular yaygın bir şekilde araştırılıyor. Peki, e-Okul ne zaman kapanacak? 1. dönem e-Okul kapatıldı mı? e-Okul not girişleri için son tarih ne? İşte e-Okul'un kapanış tarihi hakkında merak edilenler...

e-Okul ne zaman kapanıyor? 1. dönem e-Okul kapandı mı? e-Okul not girişleri ne zaman kapanıyor?

E-OKUL NE ZAMAN KAPANIYOR?

Karne gününe kadar E-Okul ekranı açık kalmaktadır. Ancak not girişlerinin karnelerin veriliş tarihinden birkaç gün önce kapatılması bekleniyor.

E-OKUL ÖĞRENCİ VE VELİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

E-Okul üzerinden öğrencilerin sistem bilgilerine T.C kimlik numarası ve okul numaraları ile kolayca erişim sağlanabiliyor. Sınav tarihleri, haftalık ders programı, devamsızlık gibi bilgilere de ulaşılabiliyor.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne başarılı bir giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan "Not Bilgisi" seçeneğine tıklayarak öğrencinin not bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz.

E-OKUL NEDİR?

e-Okul, Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistemdir.

e-Okul sisteminde öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Millî Eğitim Bakanlığı sunucularına girilmektedir. 

 
e-Okul ne zaman kapanıyor? 1. dönem e-Okul kapandı mı? e-Okul not girişleri ne zaman kapanıyor? ile ilgili etiketler e-Okul
GÜNÜN VİDEOSU

Virajı alamadı yoldan düştü... Of’taki kaza sabah ortaya çıktı

Trabzon'un Of ilçesine bağlı Kıyıboyu Mahallesi’nde Harun Şengül’ün (68) kullandığı araç şarampole yuvarlandı. Gece saatlerinde meydana gelen kazada şengül'ün yokuşu çıkarken viraja yaklaşınca direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu meydana geldiği öğrenildi. Sabah havanın aydınlanması ile ortaya çıkan kazada araç sürücüsü hayatını kaybetti.