Dumandan etkilenen danaya hayat öpücüğü

Tokat’ın Zile ilçesinde henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangında yoğun dumandan etkilenen danaya itfaiye eri suni teneffüs yaptı. Yoğun çabalara rağmen dana kurtarılamadı.

Zile ilçesi Orta Mahallede bir evde tandırdan çıkan yangın ahıra sıçradı. İtfaiye ekipleri ahırda dumandan etkilenen büyükbaş hayvanların olduğu ihbarını alır almaz olay yerine ulaştı. İtfaiye ekipleri bir yandan yangın müdahale ederken diğer yandan da ahırda bulunan hayvanları kurtarmak için çaba gösterdi.

Dumandan etkilenen danaya hayat öpücüğü


AHIRDAKİ DANAYA İLK MÜDAHELE İFAİYE ERİNDEN GELDİ

Ahırdan dışarı çıkarılan danaya ilk müdahaleyi itfaiye eri yaptı. Bir itfaiyeci dumandan zehirlenen danayı hayata döndürebilmek için suni teneffüs yaptı. Oksijen tüpü ile kalp masajı yapılan dana yoğun çabaya rağmen kurtarılamadı. Yangında dana ile birlikte bir inek telef oldu.

Dumandan etkilenen danaya hayat öpücüğü - Resim : 2

''KURTARAMADIK, ÇOK ÜZGÜNÜM''

Danaya suni teneffüs yapan itfaiye çavuşu Mustafa Aktuz, "Dana ve annesi zincirle bağlı oldukları için kurtulamamış. Karbon monoksitten zehirlenmişlerdi. İnek ahırda ölmüş, dananın kalp atışları vardı. Ama kurtaramadık. Çok üzgünüm" dedi.

Dumandan etkilenen danaya hayat öpücüğü - Resim : 3


(İHA)

 

 

Dumandan etkilenen danaya hayat öpücüğü ile ilgili etiketler Tokat Yangın itfaiye büyükbaş hayvan dana suni teneffüs

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.