Dolar'da durgun seyir: Gözler FED tutanaklarında!

Dolar kuru bugün açıklanacak FED tutanaklarına odaklandı. Dolar güne 17,9529 TL'den, Euro ise 18,2769 TL'den başladı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) da yarın faiz kararını açıklayacak.

Dolar kuru Fed tutanaklarının açıklanacağı güne 17,9529 TL'den başladı.

Euro ise 18,2769 TL'den başladı. Bugün gözler Fed tutanaklarında olacak.

Dolar kuru 27 Haziran'da 16.46 TL seviyelerinden başladığı yükselişini 17.95 TL seviyelerine kadar getirdi ve burada yatay seviyeye geçti. Kur 29 Temmuz'dan beri 17.93 ila 17.95 TL arasındaki dar banttaki seyrini sürdürüyor.

KKM'YE 3'TE 1 İLGİ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, KKM'yi eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ettiğini söyledi. Nebati, KKM'nin döviz talebini düşürdüğünü dolayısıyla finansal istikrar sağlama adına önemli bir adım olduğunu söyledi. Nebati, tasarruf sahiplerinin 3'te 1'inin KKM'yi tercih ettiğini söyledi.

 

BUGÜN GÖZLER FED TUTANAKLARINDA

Bugün gözler Fed tutanaklarında olacak. Yatırımcılar tutanaklar bir sonraki Fed toplantısında alınacak karara ilişkin satırlar arayacak. Tutanaklar öncesinde dolar küresel para birimleri karşısında değer kaybediyor. Euro/dolar paritesi 1,0179'e kadar çıkarken, dolar endeksi 106.785 seviyelerinden gerilediği 106.27 seviyelerinde görülüyor.

 

MERKEZ BANKASI YARIN FAİZ KARARINI AÇIKLAYACAK

İçerde bugün veri bulunmuyor. Yatırımcılar yarın açıklanacak TCMB'nin faiz kararına odaklandı. TCMB'nin 8. ayında da faizleri yüzde 14'te sabit bırakması bekleniyor. Anadolu Ajansı'nın PPK anketine katılan 16 ekonomistin tamamı faizlerin sabit bırakılacağı yönünde oy kullandı.

 

Dolar'da durgun seyir: Gözler FED tutanaklarında! ile ilgili etiketler Dolar Euro faiz Merkez Bankası Fed tutanak
GÜNÜN VİDEOSU

Sahibinden kaçan kurbanlık hayvan çatıya çıktı! Çıktığı damdan düşen hayvan kameraya böyle yansıdı

Konya'nın Kadınhanı ilçesinde kurban kesimi için hazırlanan büyükbaş hayvan, sahibinin elinden kaçarak çatıya çıktı. Çıktığı damdan düşen hayvanın güçlükle yakalandığı anlar cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.