Diş Hekimleri Günü kutlama mesajları! 22 Kasım Diş Hekimleri Günü

Türkiye'de ilk Diş Hekimliği Okulu 22 Kasım 1908 tarihinde kurulmuş ve 1909 yılında fiilen eğitime başlamıştır. Bu nedenle 22 Kasım Diş Hekimleri Günü olarak kutlanıyor. Dünyada ise 6 Mart'ta kutlanan bu önemli gün diş hekimlerini onore etmek için kutlanıyor. Diş hekimlerinin gününü kutlamak isteyenler için Diş Hekimleri Günü kutlama mesajlarını derledik...

Diş Hekimleri Günü kutlama mesajları gündemde araştırılmaya başlandı. Türkiye'de ilk Diş Hekimliği Okulu 22 Kasım 1908 tarihinde kurulmuş ve 1909 yılında fiilen eğitime başlamıştır. Dünya Diş Hekimleri Günü olmasından dolayı internette vatandaşlar tarafından araştırmalar yapılıyor. İşte Diş Hekimleri Günü kutlama mesajları...

DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜ MESAJLARI

Ağız ve diş sağlığımızı emanet ettiğimiz diş hekimlerinin günü kutlu olsun...

Toplumumuzun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlenmesi, bireylerin ağız ve diş sağlığının iyileşmesinde büyük bir özveri ve gayret ile çalışan tüm Diş Hekimlerimizin 22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Günü'nü kutluyorum

"Büyük fedakârlıklarla Ağız ve Diş Sağlığı bilincini oluşturmak ve iyileştirilmesini sağlamak için çalışan tüm diş hekimlerimizin "22 Kasım Diş Hekimleri Günü"nü kutluyor, sağlıklı günler diliyorum.

"Ağız ve diş sağlığı bilincinin oluşması ve iyileştirilmesi için büyük bir özveriyle çalışan tüm diş hekimlerinin, 22 Kasım Diş Hekimleri Günü'nü kutluyor, sağlıklı günler diliyorum"

Başta Diş Hekimliği öğrencilerimiz ve Diş Hastanesi doktorlarımız olmak üzere, tüm diş hekimlerinin Dünya Diş Hekimleri Günü'nü kutlarız!

Diş Hekimleri Günü kutlama mesajları! 22 Kasım Diş Hekimleri Günü

22 KASIM DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜ

Türkiye'de ilk Diş Hekimliği Okulu 22 Kasım 1908 tarihinde kurulmuş ve 1909 yılında fiilen eğitime başlamıştır. İlk mezunlarının sayısı 43 kişi iken, mezun sayısı 1926 yılında 84 kişiye ulaşmıştır. 1928 yılında kabul edilen "Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarz-ı İcrasına Dair Kanun" ile mesleği uygulama yetkisi yalnızca "Diş Tababeti Mektebi" mezunlarına verildikten sonra, diş hekimliği mesleği bir disiplin altına girmeye başlamış ve diş hekimliği okulunun gelişimi hızlanmıştır.

Türk Diş Hekimliği'nin ilk mesleki örgütü 1912'de kurulmuş, dernek üyeleri birinci dünya savaşı sırasında silah altına alınana kadar çalışmalarını sürdürmüştür. 1922'de"Müslüman Diş Tabipleri Mezunin ve Talebe Cemiyeti" olarak kurulan, 1925'de "Türk Diş Tabipleri Cemiyeti" adını alan meslek birliği tarafından Türk Diş Hekimliği'nin ilk periyodik yayını olan "Diş Tabipleri Cemiyeti Mecmuası" çıkarılmıştır. Türk Diş Hekimleri 1953 yılından itibaren "Türk Tabipleri Birliği" çatısı altında yer almışlar, 1984 yılında ise "Türk Diş Hekimleri Birliği" ve buna bağlı olarak çalışan "Diş Hekimleri Odaları" kurulmuştur.

Diş Hekimleri Günü kutlama mesajları! 22 Kasım Diş Hekimleri Günü ile ilgili etiketler diş hekimliği