Depremzede çocuklar hakkında açıklama! Tedavisi devam eden 2 çocuk hayatını kaybetti, 42 çocuğun kimliği hala bilinmiyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, depremzede çocuklara ilişkin açıklamada bulundu. 85 çocuğun tedavisinin ardından kuruluş bakımına alındığını, 42 çocuğun kimliğinin ise hala bilinmediğini açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen 1718 çocuğun, başvurucuların kimlik doğrulaması sonrası ailelerine teslim edildiğini, 85 çocuğun tedavisinin ardından kuruluş bakımına alındığını, 42 çocuğun kimliğinin ise hala bilinmediğini açıkladı.

Başvurucuların kimlik kontrolü ve doğrulaması sonrasında 1718 çocuğun ailesine teslim edildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"110 çocuğumuzun hastanelerde devam eden tedavi süreci yakından takip edilmektedir. Tedavisi tamamlanan 85 çocuğumuz ise bakanlığımız tarafından kuruluş bakımına alınmıştır. Çocuk bakım kuruluşlarında olup kimliği henüz bilinmeyen 42 çocuğumuz bulunmaktadır. Kayıtlarımızda olan 2 çocuğumuz hastanede tedavisi devam ederken vefat etmiştir. Ayrıca Aile Bilgi Sistemi Afet Yönetim Çocuk Modülü'ne yapılan ihbarlar üzerinde yapılan çalışmalar neticesinde 411 çocuğumuzun vefat ettiği tespit edilmiştir."

Depremzede çocuklar hakkında açıklama! Tedavisi devam eden 2 çocuk hayatını kaybetti, 42 çocuğun kimliği hala bilinmiyor ile ilgili etiketler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.