Demirören Medya'da finansal deprem

Demirören Medya Grubu'nun tüm finansal işlerinden sorumlu olan Chief Financial Officer (CFO) Metin Sezici'nin görevine son verildi. Sezici, Ziraat Bankası’ndan Demirören Medya’ya transfer olmuştu.

Doğan Medya Grubu'nun, Demirören Medya Grubu'na satışının yapıldığı dönemde Ziraat Bankası'ndan yüksek meblağlarda kredi çekilmişti. Banka, ‘harcamaların kontrol edilmesi ve bankanın kredi riskini denetlemesi’ için Metin Sezici'yi görevlendirmişti.

Demirören Medya'nın tüm finansal işlerinden sorumlu olan Chief Financial Officer (CFO) Metin Sezici ile holdingin zorunlu birlikteliği sona erdi.

SEZİCİ VE YANINDAKİ ÇALIŞANLAR GÖNDERİLDİ

Medyaradar'da yer alan habere göre: Demirören Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Demirören Oktay, Sezici'nin görevine son verdi.

Sezici’nin yanında bulunan tüm çalışanların da gönderildiği öğrenildi.

Demirören Medya'da finansal deprem

Demirören Medya'nın tüm finansal işlerinden sorumlu olarak atanan Metin Sezici, “Ziraat Bankası’ndan Demirören Medya’ya transfer” diye duyurulmuştu.

KENDİSİ İÇİN 29 BİN LİRAYA ARAÇ KİRALATTI

Şirket içinde tasarruf tedbiri alma amacıyla, gazetecilerin 100-200 liralık masraflarını kesen Sezici’nin göreve geldikten sonra ise kendisine aylık 29 bin TL’ye makam aracı kiralattığı biliniyor.

Kendisine her türlü donanıma sahip lüks VIP araç tahsis eden Metin Sezici ile uzunca bir süredir Demirören Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Demirören Oktay’ın arasının açık olduğu belirtiliyordu. Ve bu zorunlu birliktelik geçtiğimiz günlerde sonlandı.

Demirören Ailesi’nin Şubat ayı başından bu yana Ziraat Bankası yetkilileri ile finansal konular üzerinde görüşmeler içinde olduğu, bu görüşmelerde Metin Sezici’den duyulan rahatsızlığın da dile getirildiği iddia edildi.

AYNI ANDA İKİ GÖREVİ VARDI!

Uzun yıllar bankacılık sektöründe kariyer yapan Metin Sezici, Demirören Medya’nın tüm finansal işlerinden sorumlu olarak Chief Financial Officer (CFO) koltuğuna oturdu. Bu görev değişikliği ilk başta bir transfer olarak algılandı. Ancak Sezici’nin Ziraat Bankası’nın Bosna-Hersek’teki kuruluşu olan ZiraatBank BH d.d.’deki görevine devam ettiği de ortaya çıkmıştı.

Demirören Medya'da finansal deprem ile ilgili etiketler Ziraat Bankası Demirören Medya kredi Metin Sezici
GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.