Erdoğan açıkladı: Maltepe'de 285 bin kişi vardı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Esenyurt, Beylikdüzü, Avcılar ve Küçükçekmece'de vatandaşlara hitap etti. Erdoğan son olarak Eyüpsultan'da konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Esenyurt, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece ve Eyüp ilçe mitinglerinde halka hitap etti.

Erdoğan'ın programı Esenyurt mitingiyle başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından Beylikdüzü, Avcılar ve Küçükçekmece'de konuştu. Erdoğan son olarak ise Eyüpsultan'da konuştu. "Kampanyaya Eyüpsultan'da başladık." diyen Erdoğan şunları söyledi:

"Dedik ki artık finali de Eyüpsultan'da yapalım ve bugün finali burada yapıyoruz. Rabbim yarın akşam da inşallah bizlere zaferi nasip etsin.

Bay Muharrem Maltepe'de 5 milyon var dedi. Emniyetten rakamı aldım 285 bin. Ankara'da 2 milyon dedi, 70 bin... Bunların hayatı yalan.

Rehavete kapılmayacağız, "Nasıl olsa seçimi kazandık" demeyeceğiz. Sandıklara gidin, oylarınızı muhakkak kullanın.

Güneydoğu'ya geldiğimde söyledim. Sakın, korkuyu korkutun. Bütün tedbirleri aldık ve bu PKK'ya da bu HDP'ye de inşallah sandıklarda demokratik olarak bir dersi verelim.

Bay Kemal diyor ki 16 senede ne yaptınız. Ben şimdi buradan sesleniyorum: Marmaray'ı, Avrasya Tüneli'ni, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü siz mi yaptınız?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Küçükçekmece'deki konuşmasından satır başları;

"Bay Muharrem erken yoruldu. Biz çok koştuk, çok gayret ettik. Ben kardeşlerimi görünce yorgunluk tanımıyorum.

Muhalefete gereken dersi yarın sandıkta vereceğiz.

Biz icazeti milletten aldık, milletten. (Selahattin Demirtaş) Selo'dan değil. Onun için zaten aday olduğunda genel başkanı kendisini nasıl çağırıyor "Gel bakalım Muharrem".. Niye ? Çünkü yakında "Git bakalım, git Muharrem" diyecek. Çünkü neticeyi biliyor, neticeyi görüyor. Ben milletime inanıyorum, güveniyorum. Biz milletimizle bu yola çıktık.

Davos'ta "One minute" Birleşmiş Milletler'de "Dünya 5'ten büyüktür" dedik."

Erdoğan açıkladı: Maltepe'de 285 bin kişi vardı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Avcılar'daki konuşmasından satır başları;

"Bizim 4 temel hedefimiz var. Eğitim, sağlık, adalet ve emniyet. Peki bunun üzerine neyi bina ediyoruz; ulaşım, enerji, kültür, turizm ve bunun yanında dış politika.

Fizik öğretmeni olmak başka bir şey, ülke yönetmek başka bir şey. Avcılar'ı artık bunlardan kurtarmanız lazım. Çünkü artık Avcılar'ı bunlardan kurtarın ki Avcılar hizmet görsün hizmet.

Türkiye'de üniversitesi olmayan üniversite kaldı mı? 75 üniversite vardı şimdi 240 üniversite var. Üniversiteyi öğrencinin ayağına götürüyoruz.

Batı Trakya'da Yunanistan yönetimi rahatsız. Niye Rahatsız? Türkiye'nin kalkınmasından rahatsız. Kardeşlerim bugün birlik günü beraberlik günü. Çok acele ediyorum iki ilçe kaldı saat 5'te bitiyor.

Özgürlükler bizim sorunumuz demokrasi bizim sorunumuz. Demokrasi namusumuzdur sandık namusumuzdur."

BEYLİKDÜZÜ'NDE KONUŞTU

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Beylikdüzü'nde düzenlediği mitinge katılarak halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim güvenliği konusunda İnce'yi eleştirerek, "Bay Muharrem, Bay Kemal size bir şey söyleyeyim; her şeyden önce Türkiye bir hukuk devletidir. Bugüne kadar, 15-16 yıldır bir sakat seçim yaptırmadık, güneydoğuda terör bölgesi hariç. Terör bölgesinde de bu seçimde bütün önlemleri aldık. Teröristlerin sandıklara tehdidinde tepelerine tepelerine bineceğiz" dedi.

"Cumhurbaşkanlığı tecrübe ister, Cumhurbaşkanlığı uluslararası camiada bir tanınmışlık ister" diyen Erdoğan şunları söyledi:

"BM Genel Kurulu'nda ilk iki, ilk üç tecrübesi olan varsa biri bu kardeşiniz. En tecrübeli olan Rusya Cumhurbaşkanı benden biraz daha kıdemlidir, Sayın Putin'dir, diğeri de benim. Elhamdülillah buralara geldik. Başbakanlığım, Cumhurbaşkanlığım... Bu tecrübenin bize neler kazandıracağını herhalde biliyorsunuz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Güçlü lider olmak öyle rastgele bir iş değil. Sen zaten bir dershane işletemedin, öğretmenlerin SSK primini ödemedin, böyle birisin" diye konuştu.

Erdoğan, konuşmasında "Önümüzde 2019'un Mart'ı var. Ne demek istiyorum? Hazır mıyız? 2019 Martı'nda burada (Beylikdüzü) belediyeyi almaya hazır mıyız?" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN İLK OLARAK ESENYURT'TA KONUŞTU

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Ne diyor bu bay Muharrem? YSK önünde yatacakmış. Demek ki kaybedeceğini anladı. Burası hukuk devleti hukuk. Guguk devleti değil bay Muharrem. Seçimlerle ilgili her türlü tedbiri aldık. Herhangi bir sandık üyesi hemen güvenlik ekibine haber verebilecek.

"BUNLARIN KAFASI BASMIYOR"

Yeni yönetim sistemiyle Türkiye bir uçuşa geçecek. Bu farklı sistem ile diğerlerinin akıllarına bile gelmeyeni gerçekleştireceğiz. Bunların kafası basmıyor, nasıl parlamenter demokrasi. 16 Nisan'da biz anayasa değişikliğini yaptık, bu iş bitti. Milleti aldatıyorlar.

Türkiye G20 içerisinde 17'nci ülke, Avrupa'da 6'ncı ülke. Durup dururken gelmedik. Büyümede ilk çeyrekte 7,4 ile Hindistan'dan sonra ikinci sırada yer aldık. OECD arasında bir numarayız. İş bilenin kılıç kuşananın.

"MECBUR MUSUN 3. KÖPRÜDEN GEÇMEYE?"

Bay Muharrem sen mecbur musun 3. köprüden gitmeye? 2. köprüden git, 1. köprüden git. Bunlar pahalı geliyorsa sandalla git. Bay Muharrem gün ola harman ola. Şu an biz burayı yap-işlet-devlet'le yaptık. Bu bir mantık, ekonomik zekadır. Sende bu yoksa ne yapalım? Biz bunu G20 toplantısında biz bunun konferansını verdik. Atacağımız adımı halkımız için atıyoruz. 3. köprüyü ağır vasıtalar oradan geçsin, İstanbul'un ulaşımı rahatlasın diye attık.

Erdoğan açıkladı: Maltepe'de 285 bin kişi vardı! ile ilgili etiketler Recep Tayyip Erdoğan Esenyurt İstanbul canlı yayın