Çocuk tacizini anlatan kitabı raflara koymuşlardı! İmamoğlu İBB kitapçısındaki rezil satırları unuttu

TÜYAP Kitap Fuarı'ndaki konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Göreve geldiğimizden bu yana 100’ün üzerinde kitabı hayata geçirdik. İBB Yayınları, anlaşılır bir dille, kapsayıcı araştırmalar ile görsel zenginliği olan, zaman zaman popüler konulara değinen kitaplar ortaya koyuyor." İfadelerini kullandı. Bu açıklamanın ardından ise akıllara İBB Kitapçısı'nda satışa konulan skandal kitaplar akıllara geldi.

Sakine Cansız ve Nurettin Demirtaş'ın gibi terör sevici isimlerim kitaplarını satışa koyan İBB çocuk kitapları kategorisinde skandallara imza atmıştı. Satışa sunulan kitaplar arasında çiftler arasındaki temasın açıkça anlatıldığı kitap yer almıştı.

Çocuk tacizini anlatan kitabı raflara koymuşlardı! İmamoğlu İBB kitapçısındaki rezil satırları unuttu

ÇOCUK TACİZİNİ ANLATAN KİTABI RAFLARA KOYMUŞLARDI!

'Çıtır Çıtır Felsefe' isimli kitapta bir çocuğun cinsel tacize uğraması konu edilmişti. Kitapta, bir erkek çocuğunun arabada yanına oturan bir erkek tarafından nasıl taciz edildiği detaylarıyla anlatılmıştı. 

Olayın üzerinden aylar geçmişken; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, TÜYAP Kitap Fuarı'nda Yekta Kopan ile birlikte bir söyleşi gerçekleştirdi. İmamoğlu'nun burada Büyükşehir'e ait kitapçılar, yayınevleri ve kütüphaneleri üzerine nutuklar çekmesi akıllara yeniden bu konuyu getirdi. 

Çocuk tacizini anlatan kitabı raflara koymuşlardı! İmamoğlu İBB kitapçısındaki rezil satırları unuttu ile ilgili etiketler İBB Ekrem İmamoğlu