Çocuğu askere giden ailelere 800 TL yardım parası veriliyor! İşte İstanbul asker ailesi yardım başvurusu...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, "Sosyal yardım programları" kapsamında İstanbul'da yaşayan ve çocuğu askerde olan ailelere yardım parası veriyor. Bu çerçevede, İstanbul'da yaşayan ve maddi desteğe ihtiyaç duyan asker ailelerine ayda 800 TL yardım parası veriliyor. İşte, İstanbul asker yardımı başvurusu...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, "Sosyal yardım programları" çerçevesinde İstanbul'da yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere maddi yardım sağlıyor. Sosyal yardım programlarından doğum yapan kadınlar, yetim ve öksüzler, yaşlılar ve asker aileleri başta olmak üzere pek çok vatandaş yararlanabiliyor.

Çocuğu askere giden ailelere 800 TL yardım parası veriliyor! İşte İstanbul asker ailesi yardım başvurusu...

NOT: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara sağlanan yardım programlarında güncelleme yapılabilir. Bu sebeple, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın WEB sayfasında yer alan "Sosyal Yardım Programlarımız" bölümünü düzenli olarak kontrol etmeniz gerekmektedir.

AİLE BAKANLIĞI İSTANBUL ASKER AİLESİ YARDIMI BAŞVURUSU KAPSAMI

Vatani görevini yerine getirmekte olan vatandaşları, sosyal güvencesi olmayan ve 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan ailelerinin askerlik görevi süresince desteklenmesi amacıyla yürütülür.

AİLE BAKANLIĞI İSTANBUL ASKER AİLESİ YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Asker yardımından evli ise eşi, bekar ise anne veya babası yararlanır. Asker yardımı için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na T.C. kimlik kartı ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

Diğer taraftan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ek belgeler istenebilir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iletişim bilgiler ise şu şekildedir:

Eskişehir Yolu Söğütözü Mah. 2177. Sok. No: 10/A Kat: 17-18-19 06510 Çankaya/Ankara
Telefon (Santral): (0312) 705 8000 - (312) 705 8001 (Ana Hat)

Çocuğu askere giden ailelere 800 TL yardım parası veriliyor! İşte İstanbul asker ailesi yardım başvurusu... ile ilgili etiketler Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardım asker
GÜNÜN VİDEOSU

Jandarma üniformasıyla esnafa GBT kontrolü yaparken yakalandı! Kadının asıl mesleği şaşırttı...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde jandarma üniforması giyerek esnaf ve müşterilere Genel Bilgi Toplama (GBT) kontrolü yaptığını söyleyen kadın, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine yakalandı. Gözaltına alınan kadının sözleşmeli öğretmenlik yaptığı öğrenildi.