Çin'in kredi notu belli oldu

Çin'in uzun vadeli kredi notunun "A ", kısa dönem kredi notunun "A-1" olarak teyit eden S&P, Çin'in kredi not görünümünün durağan olduğuna işaret ettiği açıklamada, ülkenin gelecek birkaç yıl içinde diğer orta gelirli ekonomilerin üzerinde büyüme performansı sergileyeceğini ifade etti.

Çin'in kredi not görünümünün durağan olduğuna işaret edilen açıklamada ülkenin gelecek birkaç yıl içinde diğer orta gelirli ekonomilerin üzerinde büyüme performansı sergileyeceği ifade edildi. Bu da Çin'in küresel dünyadaki rekabetini giderek artıracağa benziyor.

Çin'in kredi notu belli oldu

ÇİN EKONOMİSİ KOVİD-19'DAN SONRA GÜÇLENECEK

Açıklamada, büyümenin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19), ABD-Çin gerilimleri, ekonominin yeniden yapılandırılması çalışmaları ile finansal riskler ve belirsizliklerden etkilenebileceğine dikkat çekildi.

ABD ve Çin ilişkilerinin yakın gelecekte normalleşmesinin beklenmediğine dikkat çekilen açıklamada, Çin ekonomisinin 2021-2023 yıllarında ortalama yıllık yüzde 5,5 büyüyeceği öngörüsüne yer verildi.

Çin'in kredi notu belli oldu ile ilgili etiketler Çin ekonomi Para Savaş küresel ekonomi finans ticaret ticaret savaşları