Çin hükümetinden milli futbolculara yönelik çağ dışı uygulama... Dövme yasak, yaptırımı ağır!

Çin, milli takım düzeyindeki futbolcularına topluma iyi örnek oluşturmak amacıyla dövme yasağı getirdi. Ülkenin hükümete bağlı spordan sorumlu yönetim birimi, genç yaş kategorileri de dahil olmak üzere Çin Milli Takımı'nda forma giyen oyuncuların, topluma iyi örnek teşkil etmeleri amacıyla yeni dövme yaptırmalarının yasaklandığını duyurdu.

Çin hükümetinden milli futbolcular yönelik çağ dışı uygulama... Milli takım düzeyindeki tüm futbolculara topluma iyi örnek oluşturmak amacıyla dövme yasağı getirildi.

Yasağın sıkı bir şekilde uygulanması gerektiği belirtilirken dövmesi olan milli futbolculara ise dövmelerini sildirmeleri yönünde uyarıda bulunuldu. Milli futbolcuların, yasağa uymamaları durumunda Çin Futbol Federasyonu tarafından disiplin cezalarına çarptırılabileceği kaydedildi.

Bazı özel durumlarda takımın kalanının rızasıyla dövmelerin antrenman ve maçlar sırasında kapatılmasının kabul edilebileceği belirtildi.

Çin hükümetinden milli futbolculara yönelik çağ dışı uygulama... Dövme yasak, yaptırımı ağır!

DÖVMELERİ KAPATARAK OYNUYORLAR

Çin hükümeti, 2018'in ortalarından bu yana internet ortamı ve televizyon ekranlarında ünlü kişilerin dövmelerinin gösterilmemesi yönünde adımlar atıyor. Bu adımlar kapsamında milli takım oyuncusu Zhang Linpeng başta olmak üzere birçok profesyonel futbolcu, kollarını sararak veya uzun kollu formayla dövmelerini gizlemek zorunda kalıyor. (AA)

Çin hükümetinden milli futbolculara yönelik çağ dışı uygulama... Dövme yasak, yaptırımı ağır! ile ilgili etiketler Çin Dövme