CIA'den Fethullah Gülen'in inine ziyaret! FETÖ'ye yeni 'baş' arıyor

CIA, Fetullah Gülen sonrası FETÖ’nün yönetimine şekil veriyor. Gülen’in sağlık durumu kötüleştikten sonra Pensilvanya’daki malikaneden daha küçük bir eve götürüldüğü ortaya çıkmıştı. Güvenlik birimleri, CIA ajanlarının Gülen’in eski karargahı olan malikaneyi sıkça ziyaret etmeye başladığını tespit etti.

Yeni Şafak'ta yer lana habere göre; FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in kaçırılmasının ardından CIA ajanları Pensilvanya’daki FETÖ karargahına adeta kamp kurdu. Gülen'in küçük kardeşi Mesih Gülen'in oğlu Ebuseleme Gülen, elebaşı amcasının kaçırıldığını iddia etmiş, yer değiştirmeyi kabul eden örgüt, “Doktor tavsiyesiyle daha sakin ortama götürdük” açıklaması yapmıştı. Gülen'in ortadan kayboluşunun ardından örgüt içinde kavga patlak verdi. Karanlık kurul üyeleri ve firari FETÖ’cüler peş peşe birbirlerini suçlayan açıklamalar yaptı. Bunun üzerine ABD’nin, örgüt parçalanıp bölünmesin diye devreye girdiği öğrenildi.

CIA DEVREDE

Örgüt içinde baş gösteren liderlik ve para savaşı tartışmalarına ABD dış istihbarat servisi CIA el koydu. Gülen güvenli eve götürülürken, CIA ve ABD yetkilileri ise son zamanlarda sık sık Pensilvanya’da örgüt karargahına gidip gelmeye başladı. Fetullah Gülen’in çıkarıldığı kampa ABD’deki farklı fikirleri savunan düşünce kuruluşu temsilcilerinin de gittiği belirlendi. CIA ajanları ve ABD’li yetkililerin, örgütün sözde istişare heyeti ile toplantılar yaptığı, Gülen’den sonra FETÖ içinde oluşacak durumun ele alındığı, güvenlik kaynaklarınca belirlendi.

YENİ EV SAFE HOUSE MU?

Güvenlik birimlerinin ulaştığı bir diğer bilgi ise Fetullah Gülen’in yeni taşındığı ve gözlerden uzak evin, CIA’nın güvenli evi olduğu. İstihbarat örgütlerinin, ajanlar, tanıklar ve tehlike altında olduğu düşünülen isimleri gizlemek için kullandıkları gizli evler "safe house" olarak anılıyor.

GÜLEN'İN ETRAFINI SARDILAR

Ebuseleme Gülen’in iddialarının ardından, FETÖ’nün yayın organı “Herkul.org” Gülen’in görüntülerini yayınlamıştı. Söz konusu iddiaları itibarsızlaştırmak ve boşa düşürmek için örgüt yönetimi tarafından firari FETÖ’cüler de devreye sokuldu. Abdülhamit Bilici, Adem Yavuz Arslan ve Metin Yıkar gibi firariler, FETÖ elebaşının görüntülerini servis etmek için adeta sıraya girdi. Firari FETÖ’cülerden Önder Aytaç ise örgütün iç yüzüne ilişkin ilginç iddialarda bulundu. Aytaç, Cevdet Türkyolu, Mustafa Özcan ve Ekrem Dumanlı’nın da içinde bulunduğu bir grubun Gülen'in etrafını sardığını, bu ekibe karşı çıkanların sahte hesaplar üzerinden linç edildiğini söyledi. Aytaç, kızlarının fotoğraflarının da bu ekip tarafından yayınlandığını ileri sürdü.

CIA'den Fethullah Gülen'in inine ziyaret! FETÖ'ye yeni 'baş' arıyor ile ilgili etiketler Fethullah Gülen
GÜNÜN VİDEOSU

Terastan düşen ve cama tutunarak kurtulan genç yaşananları anlattı

Artvin'de terasta fotoğraf çekilmek isterken dengesini kaybedip düşerken son anda tuvaletin penceresine tutunarak hayatta kalan genç, yaşadığı korku dolu anları anlattı.