CHP'liler isyan ediyor: Hainlere oy mu vereceğiz?

CHP'nin SP ve İP ile kurduğu ittifakın dışında olan HDP'ye oy istemesi seçmenden tepki çekti. Teşkilatlara “Barajı aşması için oylardan birini HDP’ye atın” mesajları gidiyor.

24 Haziran seçimlerine günler kala CHP, HDP ile kurduğu gizli ittifakı iyice deşifre oldu. İl ve ilçe örgütlerinden partililere, “HDP’ye de oy verin” talimatları yağmaya başladı. Afrin, Münbiç ve Kandil’de Mehmetçik, teröristlere kök söktürürken bu talimat partide büyük isyana neden oldu. Partililer, Atatürk’ün partisi PKK’nın destekçisi HDP’ye nasıl oy ister diyerek bayrak açtı.

MESAJLI İSYAN

Buna son örnek CHP Çorum Gençlik Kolları’nın WhatsApp gurubunda kendini gösterdi. CHP Çorum Gençlik Kolları’nın başkanına yazılan mesajda “4 oyu olan aileden 1 oyun HDP’ye atılması” talebine büyük tepki gösterildi: Başkanım bugün il yönetiminden beni aradılar. Dört oyu olan bir ailede bir oyunu HDP’ye kullanacak şekilde herkesi uyarın dedi. Askerime, polisime kurşun sıkan terör örgütü olarak bildiğimiz PKK’ya nasıl oy toplarım. Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden, bayrağımızı yakan bu vatan haini alçaklara nasıl oy vereceğiz dedim. Zeki beni azarladı. AK Parti gitsin diye Mehmetçiğe kurşun sıkan hainlere mi oy vereceğiz? Zeki size gelebilir lütfen tepkinizi gösterin. İl başkanın talimatı bile olsa ben bunu yapamam." ifadeleri yer aldı.

GENEL MERKEZ TALİMATI

Bu mesaja verilen cevap ise gerçeği gözler önüne serdi: “Genel Merkez’in talimatıdır. Uymak zorundayız. Ben de istemem HDP’ye oy vermeyi ama barajı aşması için vermemiz gerekir” oldu.

CHP'liler isyan ediyor: Hainlere oy mu vereceğiz?

CHP'liler isyan ediyor: Hainlere oy mu vereceğiz? ile ilgili etiketler CHP HDP 34 haziran
GÜNÜN VİDEOSU

Starbucks protestocusu önce kahve içenlere küfür etti sonra polise tokat attı

Niğde’de İsrail'i protesto amacıyla Starbucks'ta oturanları protesto etmek isteyen bir şahıs, müşterilere küfür ve hakaret edince tartışma çıktı. Olay yerine gelen polise de saldıran şahıs gözaltına alındı.