Cemal Toptancı'dan İYİ Parti eleştirisi: "Kendine Asena diyen Akşener nasıl Kandil'in baronlarıyla eşit bir siyaset içinde olur?"

Sur eski Belediye Başkanı Cemal Toptancı Esra Elönü'nün Araf'ta sorular programına konuk oldu. Burada Meral Akşener'i eleştiren Toptancı, HÜDA-PAR'ın Millet ittifakına katılmasını da değerlendirdi.

Diyarbakır ve Kürt sıyasetinin önemli isimlerinden, Sur eski Belediye Başkanı Cemal Toptancı Esra Elönü'nün Araf'ta sorular programına konuk oldu.

Burada önemli açıklamarda bulunan Toptancı, İYİ Parti'yi Meral Akşener'i eleştirdi. Kendisini 'Asena' olarak tanımlayan Meral Akşener'in 6'lı masa içerisinde HDP'ye destek vermesini eleştirdi.

Cemal Toptancı'nın açıklaması şöyle:

"Şehit Yasin Börü'nün katilleriyle kahvaltı yaptılar. CHP kürtleri katletti. 70 bin müslüman kürdü sadece Zilan'da katlettiler. HÜDA-PAR Kürt milliyetçisi olan bir parti, HDP-PKK gibi katil bir parti değil. Şu an MHP ile HÜDA-PAR'ın bir araya gelmesi siyasi açıdan çok büyük bir olaydır. Buradan televizyona çıkıp siyasi değerlendirme yapanlara söylüyorum. Memlekete biraz da bizim gözümüzden bakın.Biz de bu ülkenin insanıyız." 

 

 

Cemal Toptancı'dan İYİ Parti eleştirisi: "Kendine Asena diyen Akşener nasıl Kandil'in baronlarıyla eşit bir siyaset içinde olur?" ile ilgili etiketler Meral Akşener İYİ Parti
GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.