Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan duyurdu: Süre uzatıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 6 Şubat depremi bölgelerindeki işverenler ve çalışanlar için 7440 sayılı kanun kapsamında yapılandırma başvurularının süresinin uzatıldığını duyurdu. Işıkhan, "7440 sayılı kanun çerçevesinde yapılandırma başvurularını 31 Ekim 2023 tarihine kadar yapabilirler" açıklamasını yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu açıklamada bulundu:

  1.  

"Adana, Diyarbakır, Elazığ, Kilis, Osmaniye, Şanlıurfa illeri ile Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri dışındaki ilçeler ile Sivas ili Gürün ilçesinde faaliyet gösteren işverenler ve çalışanlar, 7440 sayılı kanun kapsamındaki yapılandırma başvurularını 31 Ekim 2023 tarihine kadar gerçekleştirebilirler. Ayrıca; Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya illeri ile Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde faaliyet gösteren işverenler ve çalışanlar, 7440 sayılı kanun kapsamındaki yapılandırma başvurularını 29 Şubat 2024 tarihine kadar yapabilirler. Deprem sonrası etkilenen bölgelerimizin ekonomik durumunu iyileştirmek ve çalışanların daha iyi bir geleceğe adım atmalarını desteklemek için vatandaşlarımızın yanındayız."

 

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan duyurdu: Süre uzatıldı ile ilgili etiketler
GÜNÜN VİDEOSU

İşte 5.1 büyüklüğündeki deprem sırasında Bursa'da yaşanan panik anı!

Merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5.1 büyüklüğünde deprem sırasında Bursa'da panik anları güvenlik kameralarına böyle yansıdı.