"Bu uygulama, güzel bir gıda bankacılığı örneğidir"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 'Bugüne kadar 81 ilimizde, toplam 40 bin ton patates ve 10 bin ton kuru soğanın dağıtımını gerçekleştirdik' açıklamasında bulundu.

Bakan Pekdemirli, günlerdir konuşulan ve muhalifler tarafından eleştirilen patetes ve soğan dağıtımı ile ilgili açıklama yaptı. 

"Bu uygulama, güzel bir gıda bankacılığı örneğidir"

Toplam 40 bin ton patates ve 10 bin ton kuru soğanın dağıtımını gerçekleştirdiklerini söyeleyen Pakdemirli, "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılması amacıyla, Toprak Mahsulleri Ofisini patates ve kuru soğan tedariki ve dağıtımı için görevlendirdik. Yeni hasat dönemi öncesi üreticilerimizin ellerindeki ürünlerin israfını önledik ve bu ürünleri ihtiyaç sahibi ailelerimize dağıttık. Bu uygulama aslında güzel bir gıda bankacılığı örneğidir. Bugüne kadar 81 ilimizde, toplam 40 bin ton patates ve 10 bin ton kuru soğanın dağıtımını gerçekleştirdik. Böylece, üreticimizin depolarındaki ürünlerin israf olmasını önleyerek gelecek sezonda üretim yapma isteğini de güçlendirdik." ifadesini kullandı.

"Bu uygulama, güzel bir gıda bankacılığı örneğidir" ile ilgili etiketler Tarım ve Orman Bakanlığı Bekir Pakdemirli Tarım ve Orman Bakanı bakan pekdemirli
GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.