Bu bayramda sadece sırt çantanız ve kimliğinizle bu ülkelere gidebilirsiniz! İşte pasaportsuz gidilebilen ülkeler…

Uygun fiyatlı bir tatil planlıyorsanız, her zaman pasaporta ihtiyacınız yoktur. Sadece bir kimlik kartı ile kolayca ziyaret edebileceğiniz birçok ülke var. Bu ülkeler, doğal güzelliklerden tarihi simge yapılara ve hatta sahil beldelerine kadar pek çok cazibe merkezine sahip.

Ramazan Bayramı tatili yaklaşırken sizlere, kimlik kartıyla ziyaret edebileceğiniz uluslararası destinasyonlar için bazı seyahat önerilerini paylaşacağız. Bu yerler sadece kolay ulaşılabilir olmakla kalmıyor, aynı zamanda kültür, doğa ve deniz temalı tatil konseptlerini deneyimlemek isteyenler için de ideal. Şimdi detaylara bakalım…

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ: TARİH VE KÜLTÜR PARMAKLARINIZIN UCUNDA

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız, çipli kimlik kartınızla 30 güne kadar olan ziyaretleriniz için Kuzey Kıbrıs'a giriş yapabilirsiniz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, keşfedilebilecek etkileyici bir tarihe ve kültüre sahiptir. Türkiye'nin her yerinden direkt veya aktarmalı uçuşlarla 1,5-2 saatte bu ülkeye ulaşabilirsiniz.

Ulaştıktan sonra Girne, Lefkoşa veya Gazimağusa şehirlerinden birinde konaklayabilir ve bu şehirlerin tarihi değerlerini keşfedebilirsiniz.

Azerbaycan'da çipli kimlik kartı ile 90 güne kadar kalabilirsiniz. Başkent Bakü, ülkenin başlıca turistik yerlerinden biri ve Hazar Denizi'nin batı kıyısında yer alıyor ve birçok plaj sunuyor. Etkileyici tarihi, mimarisi ve huzurlu atmosferiyle hem dinlenebileceğiniz hem de eğlenebileceğiniz Gence de ülkenin bir diğer popüler seyahat noktası.

GÜRCİSTAN TİFLİS VE BATUM

Bu bayramda sadece sırt çantanız ve kimliğinizle bu ülkelere gidebilirsiniz! İşte pasaportsuz gidilebilen ülkeler…

Gürcistan, özellikle yemyeşil doğası ve lezzetli yemekleriyle bayram tatili için ideal bir rota. Başkent Tiflis ve Batum şehri ülkenin başlıca turistik destinasyonları. Gürcistan'a uçakla ya da Batum otobüs bileti alarak ulaşabilirsiniz.

Gürcistan'a gitmişken peynirli pide khachapuri ve Gürcü mantısı hinkali'yi denemeden dönmeyin. Batum'u tercih edenler için Ali ve Nino heykelleri, Batum Botanik Bahçesi ve Argo Teleferiği görülmesi gerekenler listesinde yer alırken, Tiflis rotasında Parlamento Binası, Tiflis Saat Kulesi ve Nikoloz Baratashvili Köprüsü ilk sıralarda yer alıyor.

MOLDOVA: KÜÇÜK VE SEVİMLİ BİR ÜLKE

Moldova, Doğu Avrupa'da Türk vatandaşlarına pasaportsuz ve vizesiz kapılarını açan küçük ve şirin bir ülke. Çipli kimlikle giriş yapabiliyor ve 90 güne kadar kalabiliyorsunuz. Kişinev'de Dendarium Parkı, Moldova Ulusal Tarih Müzesi ve Stephen the Great Central Park'ı mutlaka ziyaret edin.

Bu bayramda sadece sırt çantanız ve kimliğinizle bu ülkelere gidebilirsiniz! İşte pasaportsuz gidilebilen ülkeler… ile ilgili etiketler Seyahat bayram tatil
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.